Newsy Sebastian Kasparek
22.08.2017 17:40
| PS4 | Mobile |
Final Fantasy XV. Nadciągają kolejne nowości, łowienie ryb i gra mobilna
Final Fantasy XV Monster of the Deep: Final Fantasy XV w bazie gier
Final Fantasy XV. Nadciągają kolejne nowości, łowienie ryb i gra mobilna

Uniwersum Final Fantasy XV zostanie znacząco rozwinięte. Square Enix planuje mobilną ekspansje swojego dzieła oraz łowienie ryb w wirtualnej rzeczywistości. To jednak nie wszystko, bo już w tym miesiącu posiadacze Final Fantasy XV doczekają się kilku ciekawych nowości.

Final Fantasy XV pomimo powstawaniu w bólach zadebiutowało pod koniec zeszłego roku i spełniło oczekiwania większości osób. Premiera gry to jednak dopiero początek. Square Enix nieustannie ulepsza swoją pozycję i rozwija jej uniwersum. Kolejne aktualizacje cały czas usprawniają grę oraz dodają nową zawartości. Firma wypuszcza też płatne rozszerzenia i niedługo wprowadzi do pozycji pełnoprawny tryb wieloosobowy. To jednak nie wszystko co czeka fanów.

Final Fantasy XV - Gra z Prompto w VR nie powstanie

Final Fantasy XV w ramach sierpniowej aktualizacji doczeka się funkcji wybierania określonych rozdziałów oraz encyklopedię potworów. W galerii możecie zobaczyć pierwsze zrzuty prezentujące nowości w akcji. Te będą oczywiście darmowe dla wszystkich użytkowników.

Monster of the Deep: Final Fantasy XV pozwoli nam przenieść się w świat Final Fantasy XV i doznawać go w zupełnie nowy sposób za sprawą technologii wirtualnej rzeczywistości. Produkcja zadebiutuje 21 listopada na PS VR i pozwoli na zabawę z innymi graczami. Tytuł użyje tego samego systemu awatarów, który będzie wykorzystywany w module sieciowym FF XV. Gra będzie całkiem rozbudowana pozwoli na kupowanie nowych przedmiotów i branie udziału w profesjonalnych turniejach. Zmierzymy się w nich z graczami z całego świata. Wszystko to w pięknych lokacjach z najnowszej odsłony serii, które możecie podziwiać w galerii. Zamawiając grę przedpremierowo w PS Store otrzymacie bonusy w postaci stroju samuraja oraz dynamicznego motywu.

Final Fantasy XV doczeka się również mobilnej gry przeznaczonej na smartfony z systemem Android i iOS. Final Fantasy XV: Pocket Edition będzie podzielone na 10 odcinków i opowie historię ze stacjonarnej wersji gry. Grafika zostanie jednak ukazana w karykaturalnym stylu. Wszystkie odcinki będą dostępne w tym samym dniu, a pierwszy pobierzemy za darmo.

Final Fantasy XV to żywy przykład tego, że Square Enix podążą drogą usługo-gry. O uniwersum najnowszej odsłony serii nie zapomnimy jeszcze przez naprawdę długi czas.

final fantasy XV Final Fantasy XV: Pocket Edition gamescom 2017 Monster of the Deep: Final Fantasy XV playstation 4 square enix wideo
Źródło: Gamescom 2017