Newsy Krzysiek Kalwasiński
24.08.2017 15:19
| PS4 |
Hunt Showdown zaoferuje bogaty wybór broni
Hunt: Showdown w bazie gier
Hunt Showdown zaoferuje bogaty wybór broni

Hunt Showdown zapowiada się jako świetna pozycja dla fanów wspólnego grania i horroru. Okazuje się, że gra odda nam do dyspozycji wiele ciekawych broni, zarówno realistycznych jak i fikcyjnych, z bardziej artystycznych jeśli chodzi o wygląd.

Hunt Showdown przeszło kilka znaczących zmian zanim nabrało kształtu, z którym twórcy zapoznają nas dzisiaj. Niezmiennie gra nastawiona jest na kooperację, ale wcześniej miała być grą akcji polegającej na likwidowanie nadchodzących fal zombie - choć w innych klimatach niż robi to choćby Left 4 Dead. Po zmianach jest to gra o polowaniu na nadprzyrodzone istoty - z bardzo ciekawym elementem kiedy to w momencie zdobycia trofeum, inni gracze zaczną nas gonić, aby odebrać nagrodę.

Hunt: Showdown zapowiada się bardzo dobrze

Do tego dochodzi jeszcze świetny klimat rodem z Van Helsinga, podlany znacznie bardziej wyrazistym nastrojem grozy. Według zapewnień twórców niejednokrotnie zjeży nam się włos na głowie - nie dlatego, że w dużym i mrocznym świecie czai się wiele złowrogich istot. Podczas cichego przemierzania bujnej i wilgotnej trawy natrafimy na grupę innych graczy - usłyszymy przeładowywanie broni, ich głosy i przygotujemy się na starcie, z którego jeśli nie wyjdziemy, pozostanie nam obserwowanie towarzyszy - tak, Hunt Showdown skorzysta z systemu stałej śmierci, więc gracze nieroztropni szybko skończą zabawę. Czeka nas więc dużo planowania i skradania się.

Hunt Showdown - dziennik deweloperski traktujący o uzbrojeniu

Będziemy mieli też kiedy postrzelać i ogólnie powalczyć. Twórcy Hunt Showdown przygotowują bogaty zestaw uzbrojenia. Będą to bronie realistyczne, ale pojawią się też bardziej wymyślne - jak stwierdzili twórcy, łowcy w ich grze to nie tylko łowcy, ale również rzemieślnicy, którzy sami tworzą sobie narzędzia. Kilka przykładów broni znajdziecie na wideo powyżej. Prezentują się naprawdę pomysłowo - jak choćby bomba z kolcami, która dzięki temu przyczepi się do odpowiednich powierzchni.

Hunt Showdown ma pojawić się jeszcze w tym roku, ale szczegółów póki co nie ujawniono. Za grę odpowiedzialne jest studio Crytek, znane przede wszystkim ze swojego silnika i pięknemu Crysis.

crytek gamescom 2017 Hunt: Showdown playstation 4 wideo