Newsy Sebastian Kasparek
31.08.2017 19:19
| PS4 |
NieR: Automata i PlayStation VR z nagrodami CEDEC
NieR Automata w bazie gier
NieR: Automata i PlayStation VR z nagrodami CEDEC

Dzisiaj w Japonii w mieście Jokohama odbyła się ceremonia CEDEC (Computer Entertainment Developrs Conference). Przyznano na niej kilka nagród i wyróżniono między innymi NieR: Automata oraz PlayStation VR.

Tegoroczna ceremonia CEDEC rozdała kilka ciekawych nagród. Wyróżniono sprzęt PlayStation VR za oferowanie wysokiej jakości doświadczenia VR w niskiej i przystępnej cenie oraz wkład w popularyzowanie tej technologii na rynku. Wysiłki Sony na tym poletku nie idą na marne i ludzie dostrzegają wkład firmy w rozwój tej formy obcowania z grami.

PlayStation VR tanieje

Nagrodę za wygląd zgarnęło The Legend of Zelda: Breath of the Wild za powołanie do życia wielkiego świata o wspaniałym stylu artystycznym i zachowaniu jego naturalności. Pod względem projektu również doceniono ostatnią odsłonę Zeldy wręczając jej drugą nagrodę. Uargumentowano to niespotykaną wolnością jaką oferuje ten tytuł, zmieniając podejście do zabawy w grach z otwartym światem.

NieR: Automata zostało zauważone za sprawą dźwięku. Ścieżka dźwiękowa głęboko połączona ze światem gry sprawiła, że gra nie miała sobie równych w tej kategorii. Nie da się ukryć, że muzyka to zdecydowanie jeden z najmocniejszych atutów tej gry.

Nagrodę specjalną otrzymał twórca cyklu Final Fantasy - Hironobu Sakaguchi. Przyznaną ją za całokształt kariery tego legendarnego twórcy. To on ukształtował gatunek JRPG w skali globalnej i zachęcił do niego ludzi z całego świata. Uznano go za jednego z najważniejszych twórców Japonii.

NieR Automata - zwiastun "Glory to Mankind"

cedec hironobu sakaguchi nier automata platinumgames inc. playstation 4 playstation vr square enix wideo
Źródło: http://www.dualshockers.com/playstation-vr-legend-zelda-breath-wild-nier-automata-win-cedec-awards/