Newsy Paweł Musiolik
10.09.2017 01:41
| PS4 |
Destiny 2 jest hitem. Świadczy o tym ile ludzi w to gra
Destiny 2 w bazie gier
Destiny 2 jest hitem. Świadczy o tym ile ludzi w to gra

Destiny 2 jest hitem. Wiemy to już kilka dni po premierze gry. Bungie pochwaliło się ilu aktywnych graczy aktualnie spędza czas na serwerach gry. Pierwszy milion Destiny 2 ma już za sobą.

Destiny 2 na rynku w wersjach konsolowych zadebiutowało cztery dni temu. PC-towa premiera zaplanowana jest na drugą połowę października, więc sukces studia Bungie jest tym bardziej imponujący. Deweloper pochwalił się, że w dniu 9 września, w Destiny 2 jednocześnie grało ponad 1,2 miliona graczy co jest wynikiem wręcz fenomenalnym i pokazującym ja mocną markę w portfolio ma Activision.

Destiny 2. Curse of Osiris pierwszym dodatkiem DLC

Czy ten wynik się utrzyma? Oczywiście, że w dłuższej perspektywie nie. Znaczna część ludzi po prostu po jakimś czasie przerzuci się na inne tytuły, lub po prostu znudzi się aktualnie oferowaną zawartością (której jednak jest znacznie więcej niż w Destiny na premierę). Być może ci, którzy odejdą teraz wrócą w grudniu gdy wyjdzie pierwszy dodatek. Sporo też zależy od tego, jak gra będzie żonglowała czasową zawartością, jak sprawdzi się nowy system gier klanowych i czy tytuł będzie wolny od problemów technicznych. Z ciekawością warto też spoglądać na PC-tową premierę i to, jak gra będzie się rozwijała na komputerach za sprawą streamerów, którzy mają ogromny wpływ na kreowanie tego, co jest popularne (idealnym przykładem potwierdzającym tezę jest PlayerUnkown's Battleground).

Destiny 2 - fragment polskiej wersji z PS4 Pro

Premiera Destiny 2 pokazuje, że nawet jeśli poprzednia  część wystartuje słabo w kategoriach opinii o samej grze, to da się do krytyki podejść konstruktywnie i stopniowo odzyskiwać zaufanie graczy. Do takiego poziomu w którym krótko po premierze, na dwóch platformach pojawia się ponad 1,2 miliona graczy. A i swoje dołożą PC-towi gracze, dla których będzie to pierwsza okazja by pobawić się w uniwersum wykreowanym przez Bungie.

activision bungie destiny 2 playstation 4 wideo