Newsy Paweł Musiolik
16.10.2017 13:22
| PS4 |
The Evil Within 2 gigantyczną wtopą
The Evil Within 2 Śródziemie: Cień Wojny w bazie gier
The Evil Within 2 gigantyczną wtopą

The Evil Within 2 mimo wyjątkowo dobrego przyjęcia i wysokich ocen sprzedaje się tragicznie. Znacznie lepiej poradziło sobie Śródziemie: Cień Wojny, chociaż Warner i tak nie może być zadowolony ze sprzedaży niższej od poprzedniczki.

Dane sprzedaży z brytyjskiego rynku gier dla Bethesdy wyglądają fatalnie. The Evil Within 2 mimo tego, że jest wyjątkowo dobrą grą (a przynajmniej znacznie lepszą od poprzedniczki), sprzedaje się fatalnie. W pierwszym weekendzie obecności na rynku brytyjskim, gra Tango Gameworks sprzedała się w 15 tysiącach sztuk na wszystkich platformach, co daje wynik o 75% gorszy od The Evil Within. Trochę ponad 10 tysięcy sprzedało się na PS4.

Lepiej poradziło sobie Śródziemie: Cień Wojny, które sprzedaje się co prawda gorzej od pierwszej części, to tylko o 18%. Gra znalazła 80 tysięcy nabywców w pierwszym tygodniu. Co ciekawe, mimo umowy marketingowej i kasy, którą zapłacił Microsoft, tytuł sprzedaje się lepiej na PS4 (stosunek sprzedanych kopii to 61% do 39%).

Numerem jeden nadal pozostaje FIFA 18, która w zeszłym tygodniu sprzedała się w ~116 tysiącach sztuk na wszystkie platformy. Najlepiej gra EA Sports sprzedawała się oczywiście na PS4 - 74 tysiące osób kupiło grę na platformie Sony.

Top 10 najlepiej sprzedających się gier w UK wygląda następująco:

  1. FIFA 18
  2. Śródziemie: Cień Wojny
  3. The Evil Within 2
  4. Forza 7
  5. Forza Horizon 3
  6. Destiny 2
  7. GTA 5
  8. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
  9. Lego Worlds
  10. Lego Ninjago Movie
bethesda Śródziemie: Cień Wojny tango gameworks The Evil Within 2 warner bros. interactive