Newsy Daniel Stroński
04.12.2017 22:51
| PS4 |
Far Cry 5. 10 minut rozgrywki, czyli strzelanie, jazda i... łowienie ryb
Far Cry 5 w bazie gier
Far Cry 5. 10 minut rozgrywki, czyli strzelanie, jazda i... łowienie ryb

Far Cry 5 pozornie wygląda jak poprzednie części, tyle że w innym miejscu na świecie, ale mamy tu do czynienia z wieloma nowymi mechanikami. Świeża rozgrywka pokazuje parę pojazdów, strzelanie wraz z pomocnikiem i... łowienie ryb!

Far Cry 5 trzyma się sprawdzonego schematu rozgrywki poprzednich części. Dlatego też możemy widzieć duże podobieństwa do takiego Far Cry 4, co nie zmienia faktu, że dostajemy zupełnie nową miejscówkę - Hope County w stanie Montana. Tym razem mamy dostać jeszcze więcej broni i znacznie większy wybór pojazdów, a oprócz tego znajdziemy kompanów, którzy wspomogą nas w walce. Wszystko po to, by ocalić miejscowych Amerykanów od fanatycznego kultu zwanego Bramą Edenu.

Far Cry 5 - cała kampania grywalna w kooperacji

Do Sieci trafił dłuższy fragment rozgrywki, który pochodzi z dema (w pewnym momencie gracz zostaje poinformowany, że opuszcza granice wersji demonstracyjnej). Gameplay pokazuje jazdę samochodami, strzelanie i eksplorację, ale to standard dla serii. Ciekawy jest przede wszystkim system gry z kompanem sterowanym przez SI i wydawanie mu poleceń. Zauważyć możemy również nowy system lootowania pokonanych przeciwników - widzimy od razu, ile podobnych rzeczy mamy na wyposażeniu i jaki jest limit naszego udźwigu. Na końcu zupełna nowość - możliwość łowienia ryb!

Premiera gry planowana jest na 28 lutego 2018 roku.

Far Cry 5 - 10 minut rozgrywki

 

Far Cry 5 ubisoft Ubisoft Montreal