Newsy Paweł Musiolik
07.12.2017 11:28
| PS4 |
Bungie kopie sobie grób. Bez dodatku nie wbijesz platyny i nie pograsz w część aktywności
Destiny 2 w bazie gier
Bungie kopie sobie grób. Bez dodatku nie wbijesz platyny i nie pograsz w część aktywności

Platyna w Destiny 2? Bez kupna dodatku Klątwa Ozyrysa możecie o niej zapomnieć. Bungie wraz z premierą pierwszego DLC do gry postanowiło tak namieszać w grze, że fala wściekłych graczy nie szczędzi im słusznej krytyki.

Destiny 2 jak już powszechnie wiadomo jest pod ciągłym ostrzałem. Starzy wyjadacze krytykują Bungie za totalną nudę i powtarzalność bez większych nagród w tzw. endgame, jakiś czas temu wyszło na jaw, że Bungie ograniczało punkty doświadczenia jakie mogliśmy zdobyć. Po premierze dodatku Klątwa Ozyrysa, pojawiła się kolejna, jeszcze większa fala krytyki. I ponownie - słuszna.

Destiny 2 - Bungie zapowiada ważne zmiany

Okazuje się, że bez kupna dodatku niemożliwe jest zdobycie platyny w grze. Dlaczego? Bungie postanowiło ponieść wymagany poziom do wzięcia udziału w Prestiżowym Najeździe i Nocnym Szturmie. Jeszcze tydzień temu potrzeba było 300 światła by wziąć udział w tych aktywnościach. Podstawka pozwalała zdobyć maksymalnie 305 poziom Światła. Klątwa Ozyrysa te wymogi podniosła do 330 poziomu, co skutecznie zamyka przed graczami bez dodatku część aktywności i platynę.

Ale to nie wszystko. Bez dodatku nie zagracie także w Próby Dziewiątki, do których wrzucono mapy z DLC, więc bez płacenia 84 złote - aktywność jest niedostępna. Heroiczne wersje Szturmów - tylko dla posiadaczy DLC. Posiadacze Destiny 2, którym nie śpieszyło się z kupnem dodatków zostali więc pozbawieni najtrudniejszych aktywności, które pozwalały na wymaksowanie poziomu Światła i zapewnienie jakiegoś wyzwania.

Bungie na ten moment nie zajęło jakiegokolwiek stanowiska w tej sprawie, więc nie wiadomo, czy obniżą wymagania w Prestiżowych wydarzeniach, czy po prostu każą kupować ludziom wyjątkowo slaby i nudny dodatek (więcej o tym w naszej recenzji, która pojawi się jeszcze dzisiaj).

Destiny 2 - premierowy zwiastun Klątwy Ozyrysa

 

activision bungie destiny 2 playstation 4