Newsy Paweł Musiolik
08.12.2017 02:30
| PS4 |
3/4 graczy serii EA Sports gra w Ultimate Team. Połowa z nich płaci za paczki
FIFA 18 Madden NFL 18 w bazie gier
3/4 graczy serii EA Sports gra w Ultimate Team. Połowa z nich płaci za paczki

Electronic Arts zbija setki milionów dolarów na samych trybach Ultimate Team w swoich sportowych grach. Blake Jorgensen, odpowiadający w firmie za finanse zdradził, jak duży odsetek graczy gra w Ultimate Team oraz ile z nich płaci za paczki.

Electronic Arts z ogromnym sukcesem implementuje tryb Ultimate Team w swoich kolejnych grach sportowych. Aktualnie jest on dostępny w serii FIFA, Madden NFL, NHL oraz UFC. Dzięki temu, EA zarabia setki milionów na tym aspekcie gier. Blake Jorgensen w trakcie NASDAQ 37th Investor Program zdradził, że z wszystkich graczy gier tworzonych pod szyldem EA Sports, aż 75% korzysta z trybów Ultimate Team. Ile z nich płaci prawdziwe pieniądze za paczki?

EA przeznacza 25% budżetu na nowe gry. Jedna z nich może pojawić się w 2022 roku

Ponad 35% wszystkich graczy, obojętnie czy to w FUT czy Ultimate Team z Maddena płaci prawdziwe pieniądze za paczki z kartami zawodników. Celem EA jest powiększanie tego wyniku, który jest - owszem - dobry, ale Jorgensen uważa, że można wycisnąć z ludzi jeszcze więcej.

Poświęcamy bardzo mało czasu by poprawić wskaźniki wydawania pieniędzy przez ludzi. Staramy się to zmienić, zachęcić graczy do tego modelu biznesowego w którym spędzają dużo czasu i są z niego zadowoleni.

Jeśli więc ktoś miał choć cień nadziei, że ostatnia afera ze Star Wars Battlefront 2 cokolwiek zmieni - powinien ją porzucić. Ludzie płacą bo chcą płacić. Spędzają z trybami Ultimate Team dziesiątki godzin i wydają w nich ogromne ilości gotówki, nie widząc w tym nic złego. Dla wielu - to jedyna gra w którą grają, więc traktują to jako wsparcie czegoś, co im się podoba.

electronic arts electronic arts canada fifa 18 playstation 4
Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-12-05-35-percent-of-ea-sports-players-spend-on-ultimate-team