Newsy Paweł Musiolik
09.12.2017 10:53
| PS4 |
Zmiana nicka PSN w ciągu kilku miesięcy
Zmiana nicka PSN w ciągu kilku miesięcy

Zmiana nicka PSN to coś, o co Sony proszone jest od kilku lat. I co roku słyszymy te  same odpowiedzi - "pracujemy nad tym, ale nic więcej nie możemy powiedzieć". Dzisiaj, Shawn Layden wlał w serce nową porcję nadziei.

Zmiana nicku PSN to chyba najbardziej wyczekiwana zmiana, jaką może Sony wprowadzić. Co kilka miesięcy przedstawiciele Sony pytani o temat odpowiadają, że nadal nad tym pracują, ale nigdy nie potwierdzono czy te pracy mają zamiar ukończyć. Dzisiaj, Shawn Layden w trakcie panelu prowadzonego przez Grega Millera podał ramy czasowe wprowadzenia tej zmiany.

Według słów Laydena, jeśli wszystko pójdzie po myśli Sony, to w ciągu kilku najbliższych miesięcy (no, najpóźniej jesienią 2018) będziemy mogli zmieniać nicki PSN.

Możecie zapytać - dlaczego to Sony zajmuje tyle czasu. Cóż, sprawa jest prosta - gdy tworzono PSN, ktoś uznał, że nick PSN zamiast adresu e-mail będzie przypisywany do wszystkiego. Każdy zakup, każda gra, każde trofeum jest podpięte do ksywki PSN. Jeśli wiec ktoś teraz by ją zmienił - straci wszystko. Sieć się rozrastała, przybywało ludzi, więc stworzyła się tak ogromna sieć zależności, że Sony musi wszystko przepisywać, testować i zadbać, by po zmianie ludzie nie tracili całego swojego dorobku i dobytku na konsoli.

Mając na uwadze, że rocznie wychodzą dwie aktualizacje PS4, zmiany nicku PSN doczekamy się albo wiosną, albo na jesień 2018. O ile uda się to Sony zrobić.

psn psx 2017 wideo