Newsy Jakub Barwiak
15.12.2017 12:51
|
IT Crowd może powrócić
IT Crowd może powrócić

Stacja NBC pracuje nad powrotem serialu IT Crowd, jednak niekoniecznie w formie, jakiej chcieliby jego fani.

Jak dowiedział się portal Variety, NBC spróbuje po raz kolejny stworzyć amerykańską wersję IT Crowd, brytyjskiego serialu komediowego opowiadającego o pracownikach działu IT wielkiej korporacji.

Punisher z drugim sezonem

Producentem wykonawczym i scenarzystą amerykańskiej wersji ma być twórca oryginału - Graham Linehan. Oprócz niego producentami wykonawczymi mają być jeszcze Patrick Daly i Jon Rolph, za produkcję odpowiadać ma Universal Television.

W oryginalnym serialu w głównych bohaterów wcielali się Chris O’Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson i Matt Berry. Show doczekało się czterech sezon i godzinnego odcinka finałowego, który premierę miał 3 lata po zakończeniu czwartego sezonu.

Będzie to już trzecie podejście NBC, do stworzenia amerykańskiej wersji IT Crowd, jednak pierwsze za które odpowiadać ma Linehan. W 2007 roku stacja wyprodukowała pilota z udziałem Joela McHale’a, Jessiki St. Clair i Richarda Ayoade, który powracał w roli Mossa. Kolejne podejście miało miejsce w 2014 roku, gdy stacja zaangażowała się w projekt Billa Lawrence’a,  Neila Goldmana i Garretta Donovana. Nie doczekał się on jednak realizacji.

it crowd nbc technicy-magicy
Źródło: http://variety.com/2017/tv/news/it-crowd-remake-nbc-graham-linehan-1202641831/