Newsy Daniel Stroński
21.12.2017 16:55
| PS4 |
Darmowe gry za trofea - niemieckie PSN dostarcza!
To Jesteś Ty! Ukryty Plan SingStar Celebration w bazie gier
Darmowe gry za trofea - niemieckie PSN dostarcza!

Rzeczywiste nagrody za ciężko wbijane trofea? Dotychczas jedynym, co dostawaliśmy, była satysfakcja, ale niemieccy gracze otrzymali wyjątkową okazję do zgarnięcia paru gier z PlayStation Store!

Trofea mają służyć czystej satysfakcji, ewentualnie rywalizacji ze znajomymi, ale niemiecki oddział PlayStation zdecydował się pójść krok dalej. W celu promocji gier inicjatywy PlayLink (imprezowe tytuły, w których smartfon robi nam za kontroler), za zdobyte pucharki w To Jesteś Ty! (8/10 w naszej recenzji) możemy otrzymać pozostałe playlinkowe produkcje!

Sony pozwoli wymieniać trofea na walutę w PlayStation Network

Na oficjalnej stronie niemieckiego PlayStation znalazła się informacja o całej akcji:

Jesteś Początkującą Gwiazdą, Wystrzałowym Szaleńcem czy Królem Imprez? Jeśli tak i zebrałeś już trofea w To Jesteś Ty!, twoja przygoda z PlayLinkiem może zostać wydłużona dzięki zdobytym pucharkom.

Wystarczy wprowadzić poniżej swoje PSN ID [strona akcji - przyp. red.] i sprawdzić, na który z trzech poziomów nagród się zakwalifikowałeś. Następnie odbierz nagrodę lub zdobądź więcej trofeów, by wejść na wyższy poziom nagród!

Wygląda na to, że zdobyte trofea przekładają się na liczbę darmowych gier, których lista wygląda następująco:

  • Ukryty Plan
  • Wiedza to Potęga
  • SingStar Celebration

Progi wyglądają następująco:

Dlaczego o tym piszemy skoro akcja nie dotyczy Polski? Bo mówimy tu o europejskiej akcji, która może do nas trafić. Dodatkowo teoretycznie jest możliwym, by założyć niemieckie konto PSN, skorzystać z 14-dniowego darmowego dostępu do usługi PS Plus (wymagane podanie danych karty kredytowej), ściągnąć nieodpłatnie To Jesteś Ty! i nabijać trofea. Co więcej, na niemieckim PS Store widnieje, że wspomniane gry u naszego zachodniego sąsiada dostępne są po polsku, więc możliwe, że zagramy w nie w rodzimym języku. Pozostaje tylko pytanie, co w takiej sytuacji z grą SingStar Celebration, która dostępna jest wyłącznie w wersji pudełkowej.

Co myślicie o takich akcjach? Czy widzicie przyszłość w udostępnianiu np. mniejszych gier niezależnych za określoną ilość złotych pucharków?

german psn niemcy playlink PlayStation Network Sony Interactive Entertainment To Jesteś Ty! wish studios
Źródło: https://www.playstation.com/de-de/games/thats-you-ps4/