Newsy Sebastian Kasparek
27.12.2017 18:25
| PS4 |
Najlepsze tytuły 2017 roku okiem twórców gier
Horizon Zero Dawn Persona 5 Uncharted: Zaginione Dziedzictwo w bazie gier
Najlepsze tytuły 2017 roku okiem twórców gier

Autorzy tworzący gry na PlayStation 4 również są zatwardziałymi graczami. Wielu z nich pochwaliło się swoimi ulubionymi produkcja mijającego roku.

Rok 2017 dostarczył wielu wspaniałych gier. Nieubłaganie zbliżamy się do jego końca, więc mamy do czynienia ze wszelkimi podsumowaniami. Teraz swoje najlepsze pozycje ostatnich dwunastu miesięcy wyłonili autorzy gier, którzy tworzą na konsolach PlayStation.

Oddaj swoje głosy na najlepsze gry i największe rozczarowania

Nikogo raczej nie zdziwi, że powodzeniem wśród producentów gier cieszyło się Horizon Zero Dawn. Przygody Aloy oczarowały nie tylko społeczność graczy, ale i innych twórców. Na czyją sympatię mogą liczyć Holendrzy z Guerrilla Games?

Horizon Zero Dawn spodobało się szalonemu Yoko Taro - reżyserowi NieR: Automata. Twórca z Japonii był zachwycony stylem artystycznym i wyglądem mechów, który zgrabnie łączył w sobie elementy filmów sci-fi i aspekty kojarzone z anime. Nie może on wyjść z podziwu, że ma do czynienia z pracą zachodniego studia.

Pochwał nie oszczędzał również Fumihiko Yasuda z Team Ninja, który pełni rolę reżysera NiOh.

Byłem zachwycony jakością oprawy i kierunkiem artystycznym. Głęboka historia, mechaniki skradania i walka stały na najwyższym poziomie tworząc razem perfekcyjną mieszankę.

Kreatywność Guerilla Games została także dostrzeżona przez Marka Healeya z Media Molecule (LittleBigPlanet, Tearaway, Dreams)

To naprawdę świetne, że takie studio jak Guerilla zaryzykowało z nową marką i przekuło ją w tak wielki sukces

Horizon Zero Dawn zostało wyróżnione również przez:

  • James Valls - Studio Rebellion (Sniper Elite 4)
  • Steve Goss - Studio Supermassive Games (Until Dawn, Hidden Agenda)
  • Brad Davey - Sumo Digital (Snake Pass)

Horizon Zero Dawn Edycja kompletna - zwiastun premierowy

Fenomenalna Persona 5 nie została pominięta. Jako najlepszą grę roku wymienił ją Josh Phelan z Arkane Studios (seria Dishonored). Twórca chwali system negocjacji z demonami, który wydał mu się ciekawszy niż karty tarota z Persona 4. Zauważa, że nadały one osobowości personom i zmuszały do odczytywania ich charakteru. Josh jest także pod wrażeniem ścieżki dźwiękowej autorstwa Shoji Meguro i bardzo spodobała mu się finałowa walka.

Michał Dobrowolski z CD Project RED też postawił na Persona 5 - chociaż miał dylemat, czy nie wymienić NiOh. W obu produkcjach spędził mnóstwo czasu i wbił platyny, ale to jednak jRPG od Atlus bardziej go zachwyciło. Wspomina bardzo dobrze dreszczyk emocji towarzyszący byciu członkiem Fantomów i odkrywanie tajemnic historii, a także stopniowe poznawanie bohaterów. Wszystko to przekładało się na emocjonalne zaangażowanie.

Steve Madureira z Airship Syndicate (Battle Chasers: Nightwar) też postawił na Persona 5. Jest on wielkim fanem całego cyklu i czekał 8 lat na kontynuację Persona 4. Efekt końcowy wyszedł według niego fantastycznie i zrobił piorunujące wrażenie na miarę przeskoku dwóch generacji konsol.

Persona 5 - zwiastun premierowy

Skoro mowa o PlayStation, to nie mogło zabraknąć przedstawiciela serii Uncharted. W tym roku otrzymaliśmy udane Uncharted: Zaginione Dziedzictwo i twórcy z Naughty Dog ponownie zachwycili kolegów z branży.

Hermen Hulst - Guerilla Games (seria Killzone, Horizon Zero Dawn)

Kocham nurkować w świecie Uncharted i Zaginione Dziedzictwo jest wszystkim tym, czym stała się seria na przestrzeni lat. Naughty Dog stworzyło ekscytującą przygodę, która przypomina mi wszystkie świetne wyprawy odbyte na przestrzeni całego cyklu

Takashi Katano - Square Enix (FInal Fantasy XII: The Zodiac Age)

Ta odsłona to spin-off, ale naprawdę oferowała atmosferę serii i dostarczyła świetnej zabawy. Seria sama w sobie stanowi najwyższą jakość pod względem technicznym i podczas rozgrywki czuć, jak studio faktycznie chce sprawić, aby gracze odczuwali frajdę ze stosowania mechanik. Dlatego zawsze wyczekuję kolejnych odsłon Uncharted

Henrik Larsson - Tarsier Studios (Little Nightmares) postanowił rzucić zabawnym komentarzem.

Wydaje mi się, że w tym roku spędziłem najwięcej czasu grając w tryb wieloosobowy Uncharted 4, ale tytuł zadebiutował w zeszłym roku, więc nie wiem czy to się liczy!

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo - zwiastun fabularny

Jak wyglądały inne typy? Cześć z nich może wydawać się zaskakująca.

Farpoint zostało wymienione przez Keiichiro Toyamę - autora pominiętego w tym roku Gravity Rush 2. Twórca już wcześniej wyraził zainteresowanie technologią VR i jak widać bardzo podobają mu się gry dostępne na PlayStation VR. Zaznacza on jednocześnie, że jesteśmy dopiero przy początkowym rozwoju VR, a Farpoint stanowi jedno z najlepszych doświadczeń dostępnych na tych platformach.

Everybody's Golf zostało wspomniane przez Johna johanasa - Tango Gameworks (The Evil Within 2)

Resident Evil VII doczekało się jednej nominacji ze strony Hiroaki Kato - Square Enix

Grałem w każdą grę z tej serii, ale ostatnia odsłona to prawdziwy powrót do korzeni Resident Evil i idealnie wpisuje się w ramy survival horroru.

Assassin's Creed: Origins zostało wspomniane przez Damiena Kieken z Ubisoft Montreal. Wspomina on, że w przeszłości pracował wiele lat nad poprzednimi odsłonami serii, więc ma ona dla niego specjalne miejsce w sercu.

Jak wyglądają Wasze najlepsze gry? Zapraszamy do naszego głosowania i chwalenia się w komentarzach.

atlus guerrilla games Horizon Zero Dawn najlepsze gry roku persona 5 Sony Interactive Entertainment Uncharted: Zaginione Dziedzictwo
Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/12/27/playstation-developers-pick-their-favourite-games-of-2017/#sf177212566