Newsy Sebastian Kasparek
27.12.2017 18:50
| PS4 |
Techniczne majstersztyki i najpiękniejsze gry 2017 roku
Horizon Zero Dawn Assassin's Creed Origins Gravity Rush 2 w bazie gier
Techniczne majstersztyki i najpiękniejsze gry 2017 roku

Digital Foundry specjalizuje się w analizowaniu gier pod kątem wizualnym. Ekipa zna się na swojej pracy, jak mało kto. Teraz przedstawili listę najbardziej imponujących technicznie produkcji tego roku.

Nie da się ukryć, że grafika w grach to istotny element, na którym najłatwiej dostrzec upływ czasu i ewolucję branży. Ten rok przyniósł nam kilka imponująco wyglądających gier i udowodnił, że PlayStation 4 to mimo wszystko potężna maszyna potrafiąca wygenerować naprawdę cudne widoki.

Najładniejsze gry tego roku

Digital Foundry przeprowadziło analizę i wymieniło 7 majstersztyków tego roku. Lista zaczyna się niepozornie, bo od Nex Machina studia Housemarque (Dead Nation, Alienation i Resogun). Gra robi niesamowite wrażenie za sprawą elementów cząsteczkowych i oświetlenia, a przy tym zachowuje cały czas płynność na poziomie 60 klatek na sekundę - nawet na standardowym modelu PlayStation 4. Dodajcie do tego zniszczalne środowisko, a otrzymacie nie tylko piękną, ale i bardzo grywalną produkcję.

Digital Foundry - najlepiej wykonane technicznie gry 2017 roku.

The Surge to z kolei pokaz możliwości PlayStation 4 Pro i produkcja mogąca się pochwalić najlepszym wsparciem dla mocniejszej konsoli Sony.

Nie zabrakło cichego Gravity Rush 2 - gry, która nie zdobyła tyle rozgłosu na ile zasługiwała, o czym wspomina zresztą pracownik Digital Foundry. Produkcja zachwyca skalą i zatężeniem detali. Akcja dzieje się na wielkich wyspach oddzielonych od siebie wielką przestrzenią, a my otrzymuje możliwość swobodnego latania w przestrzeni. Ponownie wrażenie robi fizyka i elementy cząsteczkowe rozpadające się na setki małych fragmentów w trakcie walk.

Pierwsze miejsce nie powinno z kolei nikogo dziwić i trafiło na nie Horizon Zero Dawn, które wyznacza nowe granice dla oprawy wizualnej w grach osadzonych w otwartym świecie. Silnik graficzny Decima przełożył się na jeden z najpiękniejszych systemów oświetlenia, które Digital Foundry kiedykolwiek widziało.

digital foundry guerrilla games Horizon Zero Dawn playstation 4 porównanie graficzne Sony Interactive Entertainment wideo
Źródło: YoutTube (Digital Foundry)