Newsy Paweł Musiolik
08.01.2018 13:03
| PS4 | PS3 |
Bioshock z easter eggiem ukrytym przez 11 lat
BioShock BioShock: The Collection w bazie gier
Bioshock z easter eggiem ukrytym przez 11 lat

W Bioshock odkryto właśnie ciekawego easter egga połączonego z błędem gry. Przez 11 lat nikt nie wiedział o jego istnieniu, aż do początku tego roku, gdy jeden z deweloperów pracujących przy grze, zdradził na 4Chanie małą tajemnicę.

Historia na temat easter egga pojawiła się na 4chanie, gdzie jeden z deweloperów pracujących w 2K Marin (studio pomagało przy pierwszym Bioshocku zanim dostało do rąk kontynuację) dzielił się sekretami z procesu dewelopingu. Przyznał, że Jordan Thomas, będący głównym reżyserem narracji często znikał w trakcie tworzenia gry. Później wyszło na jaw, że raczył się grzybkami halucynogennymi by odpowiednio stymulować proces kreacji.

Twórca Bioshocka Infinite i Prey dołączył do 2K by pracować nad nową grą

Użytkownicy 4chana nie wierzyli w te opowieści, więc deweloper postanowił zdradzić easter egga, którego nikt nie odkrył od premiery gry, czyli przez 11 lat. Okazało się, że... mówił prawdę i błąd występuje zarówno w oryginalne na PS3, jak i remasterze na PS4.

By wywołać wiadomość, która... wytyka nieuwagę działu Q&A, trzeba w drugiej części Hefajstosa przed spotkaniem z Ryanem podpalić się i zejść do 1 punktu życia. Następnie musimy udać się do pomieszczenia gdzie zaczyna się scenka przerywnikowa i raz jeszcze się podpalić. Zginiemy, odpali się scenka, a nas wyrzuci do Vita Chamber poza lokacją. To wywoła komunikat o tym, że jeden z testerów - Paul Hellquist - się obijał.

Trzeba przyznać, że to... ciekawa historia. Nie dość, że odkrywa błąd po 11 latach, to jeszcze rzuca trochę światła na... powiedzmy proces twórczy Bioshocka.

2K Boston 2k games 2k marin bioshock playstation 3 playstation 4
Źródło: 4Chan | https://twitter.com/nickmon1112