Newsy Sebastian Kasparek
27.02.2018 19:59
| PS4 | Nintendo Switch |
ESRB będzie ostrzegało przed mikropłatnościami w grach
ESRB będzie ostrzegało przed mikropłatnościami w grach

Temat lootboksów i mikropłatności nie cichnie. ESRB podjęło w sprawie kolejny krok i będzie oznaczać wszystkie gry pozwalające wydawać prawdziwe pieniądze.

ESRB to amerykańska agencja przyznająca kategorie wiekowe grom. Będzie ona stosować nowe oznaczenia mające chronić klientów przed mikropłatnościami i zwiększać świadomość ich obecności wśród rodziców nieletnich graczy. Nie macie jednak powodu do świętowania. Definicja mikropłatności, które będą się łapać do nowych oznaczeń jest na tyle ogólna, że trudno będzie wskazać grę pozbawioną tego ostrzeżenia.

69% konsumentów akceptuje kosmetyczne mikropłatności

ESRB wsadza do jednego worka wszystkie gry, które pozwalają wydawać pieniądze na wirtualne przedmioty. Nowe oznaczenia będą przyznawane tytułom, które pozwalają kupić cokolwiek. Oznacza to, że odpowiednie ostrzeżenie pojawi się na wszystkich grach z jakimkolwiek płatnym DLC, przepustką sezonową, czy lootboksami za prawdziwe pieniądze. W praktyce trudno będzie wskazać produkcję, która nie otrzyma takiego ostrzeżenia.

Nasz odpowiednik w postaci PEGI wydał oświadczenie na ten temat. Europejski system klasyfikacji gier potwierdził, że również planuje podobne rozwiązanie i prace nad odpowiednimi ostrzeżeniami już trwają. Kiedy wejdą w życie? Tego jeszcze nie wiadomo.

dlc esrb lootboksy mikropłatności pegi
Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2018-02-27-esrb-will-add-warning-labels-to-games-with-microtransactions