Newsy Kacper Mądry
05.03.2018 12:04
|
Spada sprzedaż gier pudełkowych w sklepach stacjonarnych
Spada sprzedaż gier pudełkowych w sklepach stacjonarnych

Z najnowszego raportu ERA możemy dowiedzieć się o zmianach w brytyjskim rynku gier. Od pięciu lat utrzymuje się podobny trend.

Wielka Brytania jest największym europejskim rynkiem sektora gier. Dane pochodzące z tamtego regionu nie napawają optymizmem sklepów stacjonarnych.

Kondycja polskiej branży gier

Przygotowywany co roku raport ERA zdradza jakie nastroje panują wśród brytyjskich graczy. Według najnowszych danych duże sklepy typu Tesco odnotowały spadek sprzedaży pudełek z poziomu 24,3% do 21,1%. To samo dotyczy sklepów typowo growych jak popularny GAME. Spadek sprzedaży pudełek z 39,8% do 37,% nie napawa ich optymizmem.

Gracze zaczynają bardziej skłaniać się do internetowych sprzedawców, którzy zazwyczaj oferują najtańsze oferty. Jeszcze w 2016 roku kupowanie gier pudełkowych przez internet stanowiło 35,9% procent rynku. Pod koniec 2017 było to już 41,5%. Okazuje się również, że wzrosła średnia cena gier. Wszystkiemu winne jest Nintendo Switch, które posiada zdecydowanie wyższe ceny gier niż konkurencja.

A jak jest z Wami? Kupujecie gry w sklepach z elektroniką czy może skłaniacie się do mniejszych sklepów z grami? A może pudełka kupujecie tylko przez sieć?

Sonda - wypowiedz się!
Pudełkowe wersje gier kupuję:
nintendo switch playstation 4 raport
Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-03-05-online-retail-now-account-for-over-40-percent-of-uk-boxed-game-sales

Nie przegap