Poradniki do gier Paweł Musiolik
23.09.2016
Destiny: Rise of Iron. Gjallarhorn - jak zdobyć
Destiny w bazie gier
Destiny: Rise of Iron. Gjallarhorn - jak zdobyć

Zdobycie Gjallarhorna w Destiny Rise of Iron nie jest trudne, ale dosyć czasochłonne, gdyż wymaga od nas wykonania dwóch misji i zebraniu kilku medalionów. W tym tekście dowiecie się jak wykonać wszystkie misje, oraz gdzie znajdują się wszystkie medaliony.

Żeby móc w ogóle rozpocząć misję pozwalającą zdobyć egzotyczną broń - Gjallarhorna, musimy ukończyć ostatnie zadanie fabularne.

Krok 1 - Początek zadania Echoes of the Past

Gdy skończymy główny wątek, otrzymamy zadanie Echoes of the Past, które wymaga od nas zeskanowania pewnego obiektu w Plaguelands, dokładniej - w The Archeon's Keep. Odpalamy więc Patrol i udajemy się tam, gdzie kierowaliśmy swoje kroki w ostatniej misji fabularne. Gdy będziemy się zbliżać, dostaniemy komunikat

A scrambled datastream seems to be pointing to an anomoly buried deep within Site 6

Zanim wejdziemy jednak do budynku, warto się upewnić czy mamy Splicer Key, który wypada z Brood Mothers - Wizarda obecnego w Plaguelands. Gdy będziemy posiadać odpowiedni przedmiot, wchodzimy do budynku w The Archeon's Keep i podążamy zgodnie ze ścieżką wgłąb kompleksu tak, jak maszerowaliśmy do schronu w którym zaliczaliśmy ostatnie zadanie związane z fabułą. Naszym celem jest pokonanie Walkera będącego w głębi kompleksu i zeskanowanie obiektu, zanim tam dotrzemy, w lokacji Site 6 musimy użyć Splicer Key by przejść dalej. Gdy pokonamy Walkera, wracamy do Iron Temple i rozmawiamy z Lordem Saladinem, zgarniając polecenie odnalezienia siedmiu medalionów.

Krok 2 - Szukamy medalionów Iron Medallionów

Naszym zadaniem jest znaleźć siedem Iron Medallionów, które porozrzucane są w Plaguelands i Iron Temple. Poniżej lista miejsc w których je znajdziemy wraz ze zdjęciami.

a) Iron Temple - w miejscu w którym odbieramy Bounty, udajemy się schodami do góry i w połowie drogi wskakujemy na skały po lewej. Kilka skoków wyżej jest nasz pierwszy Iron Medallion.

b) Plaguelands - od razu po wylądowaniu na Patrolu, w The Lords' Watch znajduje się po prawej stronie mała budka. W środku znajdziemy drugi medalion.

c) Plaguelands - od razu z The Lords' Watch udajemy się w lewo do lokacji Bunker Triglav. Gdy dotrzemy na miejsce, udajemy się do prawego budynku i przy wejściu skręcamy w lew. W rogu leży trzeci medalion.

d) Plaguelands - jedziemy dalej drogą aż dotrzemy do mostu przy Forgotten Pass. Po lewej stronie na początku mostu leży czwarty medalion.

e) Plaguelands - kontynuujemy naszą podróż aż dotrzemy do The Archeon's Keep. Zmierzamy do wejścia budynku i po lewej stronie leży sterta złomu. Tam znajdziemy piąty medalion.

f) Plaguelands - wchodzimy do budynku i idziemy wgłąb aż do Site 6. Tam na lewo od panelu do którego trzeba włożyć Splicer Key leży szósty medalion.

g) Plaguelands - wracamy całą drogę na zewnątrz i jedziemy dalej aż do Giant's Husk gdzie wchodzimy na wyższy poziom, tam gdzie leżą kontenery. Z prawej strony na początku znajdziemy ostatni medalion.

Po zebraniu wszystkiego wracamy do Lorda Saladina. Od niego dostajemy kolejne zadanie - musimy zaliczyć misję A Symbol of Honor.

Krok 3 - Wykonujemy misję "A Symbol of Honor"

Misja odbywa się na mapie znanej z Crucible. Naszym celem jest zeskanowanie kilku ważnych punktów. Więc podążamy za tym, co chce od nas gra. Gdy zeskanujemy ostatni punkt, włączy się syrena alarmowa z racji ataku Fallen. Nie czekając na nic, biegniemy do miejsca które pokazuje nam gra (ignorujemy przeciwników) i włączamy wieżyczki obronne. Zostajemy w miejscu w którym stoimy i na spokojnie eliminujemy przeciwników aż do komunikacie o tym, że musimy deaktywować dwie bomby. Lecimy więc w prawo od miejsca gdzie jesteśmy i stojąc w obrębie bomby eliminujemy przeciwników. Polecam się ruszać, ale pozostawać za bombą by uniknąć okrążenia. Po wykonania tego punktu, biegniemy do drugiej bomby i powtarzamy sekwencję walki Uważamy zwłaszcza na Shanksy, które się detonują przy nas. Chwila nieuwagi i po nas. Gdy zaliczymy ten punkt, będziemy musieli jeszcze pokonać kapitana Fallenów. Z miejsca gdzie jesteśmy, górą udajemy się do miejsca w którym wylądował kapitan i go zabijamy. To wszystko.

Wracamy do Saladina i zdajemy raport. Naszym kolejnym celem jest zebranie pięciu sztuk Dormant SIVA Clusters. Jeśli je znaleźliśmy wcześniej - oszczędzamy sobie kilkanaście minut biegania. Jeśli nie - w kolejnym punkcie lokacja przykładowych pięciu fragmentów (w grze jest ich łącznie 15).

Krok 4 - Szukamy Dormant SIVA Clusters

Dormant SIVA Clusters łatwo poznać po czerwonej poświacie obok nich. W dodatku jest ich 30 (15 potrzebujemy do zadania z książki), ale my potrzebujemy tylko 5. Poniżej przykładowe lokacje ze zdjęciami.

a) Plaguelands - w miejscu w którym walczymy z Walkerem w Strike'u The Devil's Lair znajdują się dwa. Pierwszy z nich jest po prawej stronie przejścia do dalszej lokacji, tam gdzie są przeciwnicy. Na filarze, z drugiej strony od której weszliśmy.

b) Plaguelands - po zebraniu poprzedniego fragmentu, skręcamy w prawo i wchodzimy do budynku na przeciwko nas. Aktywujemy terminal za pomocą Splicer Key i wchodzimy po schodach. Zabijamy przeciwników i po lewej w szafce leży kolejny fragment.

c) Plagueland - udajemy się do Rocketyard. Na samym środku leży przysypany śniegiem złom. Na nim leży kolejny fragment.

d) Plaguelands - wchodzimy do The Archeon's Keep i w miejscu w którym odbywają się publiczne eventy nie zeskakujemy w dół, tylko z wyższej platformy skaczemy w lewo na podest i wgłębi mamy kolejny fragment.

e) Plaguelands - ostatni nam potrzebny fragment znajdziemy w połowie drogi z Rocketyard do miejsca gdzie walczymy z Sepiksem. Będziemy mijać miejsce przysypane śniegiem, jeszcze przed panelem, który w Strike'u deaktywuje Ghost. Po lewej stronie pomieszczenia jest kapsuła, wchodzimy tam i z tyłu bierzemy ostatni fragment.

Z wszystkimi pięcioma fragmentami wracamy do Iron Tower. Dostajemy do wykonania ostatni krok w zdobyciu Gjallarhorna - misję Beauty in Delivery.

Krok 5 - Wykonujemy misję "Beauty in Delivery"

Misja jest krótka, ale dosyć trudna. Jeśli mamy ja z kim wykonywać, polecam zebranie Fireteamu. Jeśli robimy ją sami, to możemy wykorzystać niezbyt bystrą inteligencję przeciwników końcowej fazie. Po wylądowaniu musimy się przebić przez opór ze strony Fallen. Gdy to zrobimy, gra zaprowadzi nas do małej kanciapy, gdzie Ghost będzie pracował przez kilka minut, my w tym czasie musimy przeżyć. I jest na to idealne miejsce - od razu przy wejściu, z lewej strony jest mała wnęka między ścianką a półką. Kucamy i się tam wsuwamy. Co jakiś czas któryś przeciwnik wejdzie do budynku, ale spokojnie go wtedy załatwimy. Gdy Ghost skończy pracować, dostaniemy Gjallarhorna. Ekwipujemy go i zabieramy się za ostatni cel misji - pokonanie dwóch Walkerów. Towarzyszyć będą im Falleni, ale łatwi ich pokonać. Wyjmujemy nową broń i strzelamy ile wlezie, zbierając z porozrzucanych skrzyń amunicję.

Po skończeniu misji wracamy od Lorda Saladina kończąc zadanie. Gjallarhorn jest nasz.

activision bungie destiny destiny: rise of iron playstation 4 poradnik