Poradniki do gier Krzysiek Kalwasiński
26.02.2017
Kingdom Hearts 0.2 Birth By Sleep: A Fragmentary Passage - opis przejścia gry
Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter w bazie gier
Kingdom Hearts 0.2 Birth By Sleep: A Fragmentary Passage - opis przejścia gry

W oczekiwaniu na Kingdom Hearts 3, możemy skosztować ostatniej części kolekcji o numerze 2.8. W jej skład wchodzi Dream Drop Distance, animacja Back Cover Chi oraz Birth By Sleep: A Fragmentary Passage – to właśnie solucję do tej ostatniej pozycji macie teraz przed sobą.

Warto nadmienić, że wszyscy którzy chcą mieć 100% trofeów w tym tytule, będą zmuszeni ukończyć grę na najtrudniejszym poziomie, jakim jest Critical. Żeby go jednak odblokować, trzeba najpierw jednokrotnie ukończyć grę na dowolnym poziomie trudności. Oprócz wskazówek dotyczących samego ukończenia gry, znajdziecie w kolejnych częściach poradnika również informacje o rozmieszczeniu skrzynek (również tych, które odblokowują się dopiero po jednokrotnym ukończeniu) oraz opis i wskazówki do zrobienia wszystkich zadań, za które otrzymacie elementy garderoby dla naszej bohaterki.

Spis treści:

  1. Castle Town
  2. The World Within
  3. Forest of Thorns
  4. Depths of Darkness


Castle Town

Zaczynasz na prostej drodze, gdzie stoczysz walkę z Heartless. Kawałek dalej, zaraz za lodową zjeżdżalnią jest skrzynia z Potion. Następnie znajdziesz się na ulicach miasta. Tutaj wystarczy iść cały czas prosto, aż do scenki w której cała droga do zamku zapadnie się. Kolejnym celem będzie uruchomienie 5 trybików mających cofnąć czas. Pierwszy z nich Aqua uruchomi samodzielnie podczas scenki. Cofnij się w kierunku z którego przyszedłeś, a trafisz na dużą skrzynię z mapą obszaru.

Kiedy mamy ją już w posiadaniu, warto skierować się dalej, w stronę placu z fontanną. Będzie to nasz punkt orientacyjny. Pierwszy z trybików znajdziemy na rozerwanym moście – wystarczy udać się na północny wschód, przejść pomiędzy budynkami na prawo i po dachach dostać się na most. Aqua swoim komentarzem podpowie gdzie znajduje się trybik. Na moście stoczysz walkę z Flame Core – przeciwnikiem na którego najlepiej działa czar Blizzard. Po pokonaniu go będziesz mógł uruchomić trybik. Gdy będziesz wracać nie zeskakuj na ziemię. Zamiast tego skocz na dach po prawej. Gdy się na nim znajdziesz, powinieneś zauważyć kolejny trybik na placu poniżej.

Teraz wróć się na plac z fontanną, z którego udaj się na północny zachód, znów między budynki w tamtym rejonie. Miń pierwszy budynek i skręć w lewo, a później biegnij do kryształowej ściany, przy której znajduje się skrzynia. Na lewo od niej masz wzniesienie, które pomoże Ci dostać się do kolejnej zębatki. Od tej pory masz podwójny skok, który ułatwi eksplorację. Wróć do placu z fontanną. Z niego udaj się przed siebie, na północ. Miń stragany i wskocz na platformy na północy. Przejdź pod rozerwaną braną, a kawałek dalej usłyszysz komentarz Aqua’y o podziemnym przejściu. Po uruchomieniu zębatki możesz wrócić do punktu zapisu gry i skierować się dalej, do walki z pierwszym bossem. Jeśli jednak nie możesz znaleźć któregoś z trybów, poniżej znajduje się wideo, które może okazać się pomocne.


Demon Tower

Przeciwnik nie powinien sprawić wielu trudności nawet na poziomie Critical. Atakuj często i zawzięcie, ale uważaj gdy cienie mają czerwone oczy – znaczy to, że wieża będzie mocniej atakować i szybciej się poruszać. Korzystaj ze stylu Spellweaver oraz trybu Shotlock – ten drugi jest szczególnie przydatny, jeśli wystrzelisz kilka serii. Poniżej znajduje się wideo przedstawiające walkę na najtrudniejszym poziomie.

Kingdom Hearts: Birth By Sleep: A Fragmentary Passage poradnik solucja square enix