Publicystyka redakcja
01.01.2017
Najlepsze gry 2016 roku - miejsca 20-11
Najlepsze gry 2016 roku - miejsca 20-11

2016 rok za nami, czas więc przedstawić wam redakcyjną listę najlepszych gier poprzedniego roku. Tym razem wybraliśmy 20 tytułów, a w poniższym tekście znajdziecie drugą dziesiątkę naszego rankingu.

Rok temu mieliście zastrzeżenia do niejasności wybieranych przez nas gier. Więc w tym roku postanowiliśmy po prostu na matematykę. Każdy z redaktorów stworzył swoją listę 20 najlepszych gier, do tego dodaliśmy zestawienie najlepiej ocenianych gier w naszym serwisie, zsumowaliśmy punkty i tak oto powstała poniższa lista (jej pierwsza część).


20. I Am Setsuna (PS4)

Pierwszy tytuł studia Tokyo RPG Factory miał zabrać nas w sentymentalną podróż w świat japońskich RPG-ów z lat 90., co wielu początkowo potraktowało z przymrużeniem oka. Jak się okazało po premierze, dostaliśmy kawał bardzo dobrej (choć niezbyt długiej) gry z melancholijnym klimatem. Fani gatunku stęsknieni za złotymi latami jRPG-ów bez wątpienia docenią ten tytuł.

19. Watch_Dogs 2 (PS4)

Pomimo kontrowersji związanych z pierwszą częścią Watch_Dogs, byłą to wciąż świetna gra. Kontynuacja skupiła się na tym, co hakerski sandbox robił najlepiej względem rozgrywki. Pomogła też zmiana otoczki fabularnej na lekką i zabawną, a miejscami nawet uroczo absurdalną. Któż nie chciałby latać po San Francisco z ekipą znajomych hipsterów i granatnikiem, który wydrukowaliśmy sobie w drukarce 3D?

19. Deus Ex: Rozłam Ludzkości (PS4)

Po rewelacyjnym restarcie serii w postaci Deus Ex: Bunt Ludzkości (PS3), studiu Eidos Montreal pozostało tylko ulepszyć wszystko, co kulało w tej grze, i stworzyć kontynuację idealną. Prawie się to udało, bo choć mamy rewelacyjne zadania (włącznie z misjami pobocznymi), świetny rozwój bohatera i kilka nowych pomysłowych mechanik, fabuła kończy się jakoś tak nagle i zostawia wiele pytań bez odpowiedzi. Tak czy inaczej - znakomita odsłona.

17. Overwatch (PS4)

Z jednej strony - to gra Blizzarda, a ten deweloper nie tworzy słabych produkcji. Z drugiej - przy debiucie Diablo III powinęła im się noga, a Overwatch jest pierwszym tytułem w gatunku FPS-ów, chociaż określenie hero shooter bardziej oddaje to, czym jest ta gra. Internetowy fenomen, który zawładnął kilkunastoma milionami graczy, zarabia dla Blizzarda masę kasy i w opinii wielu jest po prostu świetnym tytułem. Przynajmniej na PC-tach, bo na konsolach gra nie jest aż tak popularna, mimo że idealnie skrojono ją pod pada.

16. Plants vs Zombies: Garden Warfare 2 (PS4)

Druga część Plantsów śmiało może być przedstawiana jako kontynuacja (prawie) idealna. Ekipa Popcap wsłuchała się w krytykę graczy płynącą po dobrej części pierwszej i rozbudowała praktycznie każdy aspekt gry. Dodano nowe klasy, rozbudowano mapy, dołożono nowe tryby zabawy i udostępniono nam sporych rozmiarów piaskownicę jako bazę wypadową. Do tego fabularny tryb oraz nowe wyzwania dla graczów gustujących w kooperacji. Nie zabrakło także humoru, którym wyróżniała się pierwsza część.

gra roku 2016 playstation 4 wybór redakcji