Publicystyka redakcja
02.01.2017
Najlepsze gry 2016 roku - miejsca 10-1
Najlepsze gry 2016 roku - miejsca 10-1

Zgodnie wcześniejszymi zapowiedziami, publikujemy listę 10 najlepszych gier 2016 roku wybraną przez redakcję PS Site.

10. Dark Souls III (PS4)

From Software pokazało, że hardcore'owe RPG-i są w stanie zdobyć ogromną popularność - trzeba je tylko dopracować. Mając na koncie Demon's Souls (PS3), oba poprzednie odsłony Dark Souls oraz Bloodborne (PS4), studio zebrało całe to doświadczenie, by stworzyć coś wyjątkowego (i wyjątkowo trudnego!). Zdecydowanie zasłużone miejsce w pierwszej dziesiątce.

9. Titanfall 2 (PS4)

Pierwsza część serii pojawiła się wyłącznie na konsolach Microsoftu i PC-tach, osiągając umiarkowany sukces. Gracze docenili tryb dla wielu graczy, narzekając jednak na brak kampanii dla jednego gracza. W kontynuacji Respawn Entertainment nie tylko posłuchało głosów krytyki, ale dostarczyło nam tytuł ocierający się o ideał. Mamy więc wciągającego singla, niesamowicie dynamiczne i miodne multi, do którego za darmo będziemy dostawać nowe mapy, oraz niewywołującą wstydu przy innych topowych FPS-ach oprawę audio-wizualną. No i gra sporo zyskuje na PS4 Pro.

8. Ratchet & Clank (PS4)

Insomniac Games swojej produkcji nie chce nazywać ani remake'iem, ani remasterem. Ratchet na PS4 to tak naprawdę wzięta z PlayStation 2 odsłona, którą przeniesiono na nowy silnik graficzny, pozmieniano sporo w lokacjach i dodano kilka nowych plansz powiązanych z pełnometrażową animacją. Deweloper określa swoją produkcję mianem gry opartej na filmie, który powstał w oparciu na grze. Skomplikowane? Trochę tak. Na szczęście rozgrywka jest prosta, wciągająca i angażująca. Do tego świetna polska wersja i grafika, która śmiało może pretendować do miana absolutnie najładniejszej gry tej generacji.

8. Final Fantasy XV (PS4)

Długie lata czekania się opłaciły. Piętnasta odsłona serii Final Fantasy pojawiła się na rynku i sprostała oczekiwaniom. Może nie jest to gra idealna i da się znaleźć w niej braki, ale fani gatunku nie będą czuć się zawiedzeni. Otwarty świat nawet studiu wyszedł i mamy masę rzeczy do zrobienia, więc jeśli spędzicie z grą ponad 100 godzin, to wiedzcie, że sporo jeszcze przed wami. Tytuł ten pokazuje, że być może o przyszłość gatunku bać się nie powinniśmy.

6. Darkest Dungeon (PS4)

Brud, smród, depresja i groźne choroby zakaźne - oto prawdziwe realia, w które są wrzucani bohaterowie gier gatunku dungeon crawlerów (no, gdyby takie rzeczy istniały naprawdę). Bo nawet jeśli do takiego lochu wchodzi praworządny paladyn, po tygodniach spędzonych pod ziemią na powierzchnię może wyjść wrak człowieka. Za to realistyczne podejście do tematu, głębię rozgrywki i wyjątkowo wysoki poziom trudności Darkest Dungeon należy się miejsce w dziesiątce najlepszych gier tego roku.

gra roku 2016 playstation 4 wybór redakcji