Publicystyka Paweł Musiolik
14.01.2018
20 gier na które czekamy w 2018 roku
20 gier na które czekamy w 2018 roku

2018 rok zapowiada się jako jeden z najlepszych w historii gier. Poprzednie dwanaście miesięcy dostarczyły nam sporo zabawy kolejnymi, dużymi i udanymi premierami. Ten rok nie wygląda gorzej. Wybraliśmy w redakcji 20 gier na które czekamy najbardziej w 2018 roku.

A Way Out

Jedyna pozycja w portfolio Electronic Arts, która wyróżnia się spośród pozostałych gier wysokobudżetowych. Za A Way Out odpowiada Josef Fares, który na koncie ma m.in. Brothers: A Tale of Two Sons. Jego nowa produkcja skupia się na kooperacyjnej rozgrywce, która połączy z sobą skradanie, walkę i przeżywanie przygody dwóch braci. Co warte jest uwagi - z uwagi na wyłącznie kooperacyjny charakter rozgrywki, kupując grę, otrzymamy dodatkową kopię dla drugiej osoby by mogła z nami grać bez wydawania pieniędzy.

Darksiders 3

Po bankructwie THQ, latach przerwy i remasterach poprzednich odsłon, wreszcie poznamy ciąg dalszy historii Czterech Jeźdźców Apokalipsy. Tym razem wcielimy się w Fury (Gniew), posługującą się magią i biczem bohaterkę, której historia będzie przeplatała się z poprzednimi tytułami w serii. Darksiders 3 podobnie jak wcześniejsze odsłony połączy z sobą eksploracyjny charakter rozgrywki z typowym slasherem.

Days Gone

Z pozoru - kolejna gra w otwartym, post-apokaliptycznym świecie z zombiakami. Po dłuższym przyjrzeniu - kolejna gra z zombiakami. Sony Bend po bardzo długiej przerwie wraca ze swoją grą, która często mylona jest z The Last of Us. Ekipa Bend Studios również skupia się na opowieści, ale oferuje nam więcej akcji, ścieranie się z gigantycznymi hordami truposzy, zombie-niedźwiedzie, a do tego różne ścieżki do celu wykonywanej misji. Zapowiada się przynajmniej interesująco.

Detroit: Become Human

David Cage wraca z kolejną emocjonalną opowieścią w formie mariażu interaktywnego filmu i gry. Tym razem motywem przewodnim jest wspólna egzystencja androidów i ludzi, zagrożenia z tym związane oraz charakterystyczne dla tego autora imołszyns. Detroit na pewno będzie walczył mocno o miano najładniejszej gry na PS4, ale miejmy nadzieję, że po Heavy Rain i Beyond: Dwie Dusze, uda się Cage'owi dostarczyć przede wszystkim dobrą grę.

Dragon Ball: FighterZ

Bijatyka w świecie Smoczych Kul na którą chyba wszyscy czekali od...zawsze. Bandai Namco postanowiło wreszcie pójść po rozum do głowy i zamiast klepać kolejną, taką samą odsłonę swoich licencjonowanych gier, o pomoc poprosiło mistrzów z Arc System Works. Ci przekuli swoje gigantyczne doświadczenie w tworzeniu bijatyk 2D na Dragon Ball FighterZ i już po becie wiadomo, że mamy potencjalny hit 2018 roku. Jeśli nie w rankingach ogólnych, to na pewno w świecie bijatyk.

Dreams

Media Molecule swój nowy projekt pokazało w...2013 roku. Wtedy był to pomysł, zalążek tego czym jest teraz Dreams. Ale właśnie, czym jest gra brytyjskiego studia, które dało nam LittleBigPlanet? Najprościej powiedzieć, że gigantycznym edytorem w którym będziemy mogli stworzyć...wszystko. Istny raj dla osób kreatywnych, ale i pozostali nie będą pozostawieni sami sobie. Media Molecule tworzy przy okazji normalny tryb dla jednego gracza. Dlatego też, czekamy.

Eitr

Połączenie gier soulslike z Diablo ląduje w naszym zestawieniu. Rok temu Eitr wylądowało w zestawieniu gier niezależnych na które warto czekać, w tym awansuje i trafia do zestawienia ogólnego. Tytuł nadal wygląda fenomenalnie pod względem rozgrywki (grafika nie każdemu przypadnie do gustu), ale niestety dla nas, graczy, deweloper nie za bardzo śpieszy się z premierą. Mamy jednak cichą nadzieję, że w 2018 roku się wyrobi.

God of War

Kratosa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Odmieniona formuła rozgrywki w najnowszej odsłonie God of War może budzić niepewność, ale coś nam podskórnie mówi, że powinniśmy być spokojni. Gra na pewno będzie doroślejsza i poważniejsza w opowiadaniu historii w której tym razem poza Bogiem Wojny będzie także jego syn - Atreus. To co nastawia pozytywnie to zdecydowanie mitologia nordycka, która jest niereprezentowana zbyt często w grach wideo.

Jurassic World Evolution

Renesansu strategicznych gier na konsolach nie mamy jak jest chociażby z RPG-ami, ale... Jurassic World Evolution pozwoli nam zbudować park rozrywki. Z dinozaurami. Czy tu trzeba coś więcej mówić? Trzeba? No tak. Deweloperem jest uznane studio Frontier Developements, mające na koncie Elite Dangerous oraz świetne, PC-towe Planet Coaster, wiec śmiało można uznać, że ekipa zna się na fachu. Do tego oficjalna licencja Parku Jurajskiego, co nas odrobinę uspokaja, że studio nie odstawi fuszerki i nikt im nie oszczędzi budżetu.

Kingdom Come: Deliverance

Warhorse tworzy RPG-a w którym nie uświadczymy magii, fikcyjnych stworów czy innych, paranormalnych historii. Kingdom Come: Deliverance osadzone zostało w średniowiecznych Czechach, spodziewajmy się więc znajomych nam widoków. Gra na zachodzie wzbudza kontrowersje wśród SJW, ale u nas nikomu nie powinno przeszkadzać brak różnorodności, która wynika po prostu z historycznej dokładności rozgrywki. A ta na ten moment wygląda niezwykle interesująco, zwłaszcza sama walka, która niektórym może przypominać bardziej rozbudowany system z gier Bethesdy.

a Way Out days gone detroit: become human god of war Kingdom Come: Deliverance metro exodus Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom playstation 4 shadow of the colossus Skull & Bones Soul calibur VI