Recenzje DeliQuent
05.02.2018
Super Dungeon Bros, czyli rockowych raidów na podziemia nigdy za wiele :)
Super Dungeon Bros. w bazie gier

Super Dungeon Bros. Idąc za logiką można wywnioskować, że jest to gra, w której przecinamy się przez hordy potworów grając bohaterami obdarzonymi super mocami (i sprzętem), podróżując po lochach. I w sumie racja :)

Nagle do pomieszczenia, w którym znajduje się paczka naszych bohaterów wpada jeden z nich, trzymając w ręku winylową płytę. Z miną maniaka na twarzy uruchamia ją, co doprowadza do szału ekipę. Po chwili jednak nasz "maniak" zaczyna obracać płytą w przeciwnym kierunku i z niezrozumiałych jak dotąd słów zaczyna wyłaniać się wiadomość. Są potrzebni, by walczyć ze złem! Nagle pojawia się portal, a nasi bohaterowie zostają przeniesieni do podziemi... I tu zaczyna się nasza przygoda :)

SDB to kolorowa gra akcji z elementami logicznymi. Naszym zadaniem, jako członka grupy maksymalnie 4 os., jest przebrnięcie przez dungeony, pokonanie najwyższego zła i oczywiście uratowanie świata. Schemat znany chyba każdemu :)

Do dyspozycji mamy 4 bohaterów, każdy z innymi mocami i wyposażeniem. Przez wyposażenie oczywiście ma się rozumieć jedynie różnorodną broń, gdyż twórcy nie dali możliwości zmiany wyglądu bohaterów. Broń dostaniemy starą dobrą metodą grinderską, gdyż aby odblokować nowe oręże musimy zbierać specjalne kryształki odpowiadające kolorowi bohatera i jego ekwipunku. Na szczęście na koniec misji nie dostajemy tylko jednego koloru i tylko jednego kryształu. Każda broń ma też swoje statystyki, więc trzeba uważać, co się wybiera.

Mechanika gry jest prosta. Jak wspomniano wcześniej, przecinamy się przez hordy różnego rodzaju potworów, dostając za zabicie każdego z nich złoto oraz zaglądamy do specjalnych pomieszczeń, gdzie najczęściej czekać będzie na nas miniboss. Każdy dungeon podzielony jest na sekcje. Gdy przejdziemy jedną, zamykają się za nami żelazne kraty, uniemożliwiając nam powrót. Ważne jest dlatego, aby dokładnie czyścić wszystkie pomieszczenia w drodze do końca etapu. Dodatkowo na początku każdego etapu mamy możliwość wybrać ustawienia poziomu, takie jak wytrzymałość bossów i minionów, jak i zadawane przez nich obrażenia

Graficznie gra prezentuje się bardzo ładnie, wszystko działa płynnie. Po oczach nie rażą pixele, a kreskówkowa grafika podkreśla humorystyczny charakter produkcji. W czasie siekania przeciwników na plasterki na ekranie pojawia się wiele ciekawych, lecz nie inwazyjnych i nie walących po oczach efektownych skilli.

Super Dungeon Bros.
Nasza ocena: 8.0/10
DeliQuent
Rok po kiepskim starcie THQ Nordic pokazało, że można skutecznie naprawić grę i potwierdzają to liczne opinie, do których udało mi się dotrzeć. Sprawdzi się ona wyśmienicie jako produkcja imprezowa, bo coop jest nie tylko sieciowy ale i kanapowy.
  • Plusy
  • cukierkowa grafika
  • klasyczny dungeon crawler
  • oprawa muzyczna
  • Minusy
  • cukierkowa grafika
coop couch coop dungeon crawler Super Dungeon Bros.