Menu X
Menu X
PS3
Atelier Meruru: The Apprentice Of Arland
Ocena gry
Ocena PSSite
-

Brak recenzji
Ocena społeczności
6.3
Twoja ocena
5
Producent: Gust
Wydawca: Nippon Ichi Software America
Wersja językowa: Angielska Angielska
Gatunek: RPG
Liczba graczy: 1
Kontroler ruchu: Nie
Obraz 3D: Nie
Premiery
Świat: 23.06.2011
Europa: 25.05.2012
Polska: Nie wydano
  • PEGI 12
  • Przemoc
  • Wulgarny język
  • Seks
11
Posiadaczy gry
58%
Średnia ukończenia
4
Ukończyło
b/d
Czas ukończenia
b/d
Poziom trudności trofeów

Atelier Meruru: The Apprentice Of Arland raz jeszcze przenosi nas w świat serii turowych RPG Atelier, gdzie główną atrakcją jest alchemia i wykorzystywanie jej w walce. Tytułowa Meruru jest księżniczką Arls, niewielkiego królestwa na północy Arlandu. Zaczyna uczyć się tajników alchemii od Totori znanej z poprzednich części serii.

Arls to małe królestwo graniczące z Arlandem, które w ciągu nadchodzących 5-ciu lat ma stać się częścią tejże republiki. Młoda księżniczka Merurulince (Meruru) Rede Arls, zdaje sobie sprawę, iż jej kraj to dziura zabita dechami. Postanawia studiować pilnie alchemię u swojej młodej nauczycielki, chcąc przy pomocy tego rzemiosła tak odmienić ojczyznę, by nie została zapyziałą prowincją potężnego sąsiada. Król niezbyt podziela hobby swojej córki, ale idzie z nią na układ. Meruru w krótkim okresie ma zwiększyć populację królestwa do 30 000 mieszkańców inaczej, w razie porażki będzie musiała zrezygnować ze swoich studiów. W tym dziele księżniczkę wspierają: osobista służąca -  Keina oraz ochroniarz Lias.

 

W tym odcinku skupiamy się przede wszystkim na rozbudowie królestwa. Przy pomocy alchemii syntezujemy, materiały konieczne do wzniesienia  praktycznie od podstaw infrastruktury, twierdz, szkół, fabryk, obiektów rekreacyjnych czy innych udogodnień technicznych. Wszystko ku zadowoleniu starych poddanych oraz by przyciągnąć nowych. W każdym razie rozgrywka opiera się na zadaniach zlecanych przez mieszkańców oraz królewskiego sekretarza.

 

Atelier Meruru pod względem wizualnym prezentuje się najlepiej na tle całej trylogii Arland. Grafika zarówno postaci jak i otoczenia zyskała na szczegółowości przy zachowaniu tego samego stylu. Wprowadzono dynamiczną kamerę i pojawiają się scenki przerywnikowe oparte już nie o statyczne sylwetki postaci czy obrazki, ale o silnik graficzny. Muzyka jest tym razem dynamiczniejsza, a dubbing do wyboru angielski albo japoński.

 

Alchemia ponownie nie uległa większym zmianom poza tym, że możemy kumulować właściwości poszczególnych składników, by uzyskać lepsze efekty. Potyczki są wciąż turowe lecz wprowadzono  drobne rozwiązania, który przywrócił im dynamizm znany z odsłon na PlayStation 2.

 

 

Trofea
Platyna
średnie
33.3%
All Trophies Earned
Obtain all trophies.
reklama

Bądźmy w kontakcie
COPYRIGHT © 2006-2018 NEOSITE.PL, ALL RIGHTS RESERVED | PPE.PL