Newsy Daniel Stroński
24.02.2014 18:34
| PS Vita |
Twórca Papers, Please chciałby przenieść swoją grę na PS Vita

 Lucas Pope, autor jednego z najoryginalniejszych indyków - symulatora inspektora imigracyjnego na granicy komunistycznego państwa - wyraził chęć stworzenia portu na handhelda Sony. Nie może się jednak zdecydować kto miałby go zrobić.

To, że Papers, Please trafi na PS Vita, jest niemal pewne. Pope nie wie jednak czy będzie w stanie powierzyć kod zewnętrznemu studiu:

Jestem jedyną osobą, która kiedykolwiek miała dostęp do kodu źródłowego gry. Wiele osób pisało "wyślij mi kod i zrobię dla ciebie inne wersje językowe", ale chciałem zrobić je sam. Było ciekawe doświadczenie, ale głównie chodziło o moją potrzebę pełnej kontroli nad tytułem.

 
Jeśli chodzi o wersję na PS Vita, z jednej strony chcę ją zrobić sam, z drugiej wiem, że powinienem powierzyć to komuś z doświadczeniem na handheldzie. Trzeba przemyśleć wiele rozwiązań, by dostosować grę do takiego sprzętu.
 
I tak to jest - część mnie chce zrobić port samemu, ale też chciałbym zająć się czymś nowym. Nie mogę się zdecydować.
O odsyłanie ludzi z kwitkiem na granicy państwa Arstotzka na vicie możemy być więc spokojni. Tylko kiedy niezależny deweloper się zdecyduje? Czekamy na pierwsze konkrety.
Papers Please playstation vita