Newsy Bartek Wiak
17.04.2014 19:00
|
Nowy Prince of Persia oparty na silniku z Raymana?
Nowy Prince of Persia oparty na silniku z Raymana?

Pożegnaliście się już z serią Prince of Persia? Chyba jeszcze na to za wcześnie. Najnowsze informacje wskazują, że istnienie nowego odcinka serii jest całkiem prawdopodobne. Jednak do tej pory nie otrzymaliśmy jeszcze żadnych oficjalnych potwierdzeń.

Francuski portal zamieścił na swojej stronie wpis, z którego wynika, że Ubisoft Montpellier pracuje nad nową grą z serii Prince of Persia. Mało tego, podobno znamy również silnik z jakiego będzie gra korzystać, oraz poznaliśmy kilka wstępnych informacji odnośnie animacji.

Według francuskiego źródła ma to być gra 2D tworzona na tym samym silniku co Rayman Legends (PS4) - UbiArt Framework. Poza Raymanem korzysta z niego również artystyczne Child of Light (PS4). Jeśli zaś chodzi o animacje to ciało księcia ma być podzielone na części i każda z nich ma być animowana niezależnie. Ma to dać znacznie lepsze efekty niż dotychczas. 

Czekamy na komentarz Ubisoftu, ale jak pokazuje videogamer chyba niczego się nie dowiemy. Ekipa portalu wysłała zapytanie do Ubisoftu, a w odpowiedzi dostali jedynie "brak komentarza dotyczącego plotek i spekulacji".

Co wy powiecie na nowego Prince of Persia? Od ostatniej gry minęło już trochę czasu, ostatnia gra zawitała w sprzedaży w czerwcu 2010 roku. 

prince of persia ubisoft Ubisoft Montpellier
Źródło: leportaildujeuvideo.fr