Newsy Andrzej Ostrowski
22.03.2016 16:08
| PS4 | PS3 |
Gra Podróż pozwoliła pogodzić się dziewczynie ze śmiercią zmarłego na raka taty
Podróż w bazie gier
Gra Podróż pozwoliła pogodzić się dziewczynie ze śmiercią zmarłego na raka taty

Sony udostępniło materiał wideo, który pokazuje, jak spełniło się marzenie młodej dziewczyny, chcącej poznać twórców Podróż (PS4). Dlaczego? Bo gra zmieniła jej życie, pozwalając pogodzić się z rakiem taty. Uwaga: spojlery z gry.

Sophia Quellette miała piętnaście lat, gdy jej tacie zdiagnozowano czwarte stadium raka. To był niezwykle tragiczny epizod w jej życiu, z którym pomogła pogodzić się gra Podróż (PS4). W produkcję dziewczyna zagrywała wraz z tatą, kiedy jeszcze żył.

Pod koniec gry zaczyna robić się naprawdę ciężko. Postać w końcu się poddaje. Z tatą myśleliśmy, że to już koniec gry, pewnego rodzaju smutne zakończenie.

Minutę później gra dzieje się dalej, a gracz trafia na wierzchołek góry, otoczony przez wszystkie stwory, które spotkał. To jest piękny przykład tego, że koniec wcale nie musi być niczym złym.

Quellette napisała list do dewelopera Podróż, opisując, jak gra zmieniła jej życie. Współtwórczyni studia, Jenova Chen, po przeczytaniu listu zaprosiła dziewczynę do studia.

Ludzie, na których wpłynęła nasza gra, dzielą z nami kawałkiem swojego życia. To, że gra może zmienić czyjeś życie… to coś wspaniałego.

playstation 3 playstation 4 podróż thatgamecompany wideo