Newsy Paweł Musiolik
06.01.2017 13:19
| PS4 |
Battlefield 1. Aktualizacja 1.05 znacząco poprawia płynność gry
Battlefield 1 w bazie gier
Battlefield 1. Aktualizacja 1.05 znacząco poprawia płynność gry

Battlefield 1 otrzymał nie tak dawno aktualizację do wersji 1.05, która według DICE miała poprawić płynność rozgrywki na konsolach. Digital Foundry postanowiło sprawdzić, jakie są rezultaty końcowe.

Aktualizacja 1.05 do Battlefield 1 miała przede wszystkim poprawić płynność gry, która została popsuta wcześniejszą aktualizacją. Zmiany dotknęły nie tylko grę działającą na PlayStation 4 Pro (która naturalnie działa lepiej dzięki większej mocy konsoli), ale także na PlayStation 4. Przynajmniej w trybie dla jednego gracza, bo sieciowa rozgrywka na zwykłej PS4 nadal działa średnio o kilkanaście klatek na sekundę gorzej niż odpowiednik na PS4 Pro.

Recenzja Battlefield 1. Czy warto zagrać w grę DICE?

Co wynika z materiału przygotowanego przez Digital Foundry? Dzięki aktualizacji 1.05, Battlefield 1 w trybie dla jednego gracza na PS4 działa znacznie częściej w stałych, 60 klatkach na sekundę. W premierowej wersji gry, te same miejsce działały o kilka klatek na sekundę gorzej.

Battlefield 1 - porównanie wersji premierowej z wersją 1.05

Być może zastanawiać będziecie się co z trybem dla wielu graczy. Digital Foundry przyznało, że tutaj ciężko jest bezpośrednio porównać różne wersje z prostego faktu - żadna rozgrywka sieciowa nie jest w stanie być identyczna, więc bezpośrednie porównania mogą być umowne. Tak jak  analiza, która już wskazywała, że po ostatniej aktualizacji gra działa nieznacznie lepiej w trybie sieciowym.

battlefield 1 dice electronic arts playstation 4 wideo