Newsy Krzysiek Kalwasiński
02.06.2017 11:43
| PS4 |
Lost Sphear przedstawia postacie i prezentuje system walki
Lost Sphear w bazie gier
Lost Sphear przedstawia postacie i prezentuje system walki

Lost Sphear to nowy projekt studia Tokyo RPG Factory, które wcześnie dostarczyło nam I Am Setsuna. Ostatnio mogliśmy zobaczyć pierwszy zwiastun i zrzuty z gry, a dzisiaj pora na kolejne informacje.

Lost Sphear przy okazji oficjalnej zapowiedzi ujawniło nam nieco na swój temat. Poznaliśmy zarys fabuły oraz dowiedzieliśmy się, że system walki będzie nową wersją ATB, która ma nam pozwolić na swobodę w poruszaniu się podczas starć. Celem twórców jest stworzenie gry, która odda to z czego zasłynęły kultowe klasyki gatunku pokroju Chrono Trigger czy Final Fantasy IV.

Lost Sphear nową grą twórców "I Am Setsuna"

Lost Sphear opowie nam historię Kanaty, którego rodzinne miasto zostało dotknięte przez tajemniczą siłę "Lost" powodującą, że wszystko zamienia się w białą mgłę, a następnie zanika. Bohater gry i jego przyjaciele wyruszają w przygodę życia, aby spróbować ocalić świat. Bohaterów charakteryzuje stosunkowo młody wiek od 13-20 lat. Każdy z nich będzie używać innej broni. Kanata jako główny bohater walczyć będzie z użyciem miecza. Osiemnastoletnia Lumina niczym Tifa walczyć będzie własnoręcznie. Najmłodszy z nich, Locke używać będzie kuszy. Z kolei najstarszy z nich, Van rzucać będzie żądłami.

System walki to wspomniane wcześniej ATB 2.0, które przypominać będzie to co było w I Am Setsuna. Przeciwnicy widoczni będą na mapie, a do walki wejdziemy wtedy gdy się zetkniemy z nimi. W trakcie starć będziemy mogli przemieszczać się każdą z postaci i dzięki temu wybrać najdogodniejszą pozycję do ataku, choćby po to aby zranić jak najwięcej przeciwników.

Lost Sphear ma pojawić się w Europie na początku roku 2018. Nie ma jeszcze konkretnej daty premiery, ale możemy zerknąć na pierwszy zwiastun znajdujący się poniżej. Jeszcze niżej, w galerii, znajdziecie kilka zrzutów ekranu przedstawiających system walki. Tutaj znajdziecie oficjalną stronę, gdzie w tle rozgrywa jeden z utworów.

Lost Sphear na pierwszym zwiastunie

 

galeria lost sphear playstation 4 square enix Tokyo RPG Factory
Źródło: http://gematsu.com/2017/06/lost-sphear-details-world-battle-system-main-characters