Newsy Krzysiek Kalwasiński
16.06.2017 16:03
| PS4 |
Shadow of the Colossus na PS4 to remake. Gra będzie bez nowej zawartości
Shadow of the Colossus w bazie gier
Shadow of the Colossus na PS4 to remake. Gra będzie bez nowej zawartości

Shadow of the Colossus na PlayStation 4 było wielką niespodzianką tegorocznego E3. Wśród graczy pojawiły się jednak wątpliwości co do tego czy to kolejny remaster czy też remake. Prezes Sony rozwiewa je jednak, mówiąc że to gra stworzona od nowa, ale jednocześnie zawartość pozostanie bez zmian względem oryginału.

Shadow of the Colossus pierwotnie pojawiło się na PlayStation 2 w 2005 roku. Na PlayStation 3 ekipa z Bluepoint przygotowała remaster, który został wydany w kolekcji obok Ico HD. Nowe wersje oferowały nie tylko wyższą jakość tekstur i rozdzielczość, ale również stereoskopowy efekt 3D. To samo studio przygotowuje całkowicie nową wersję na PlayStation 4.

Shadow of the Colossus na PS4 deklasuje remaster z PS3

Po zapowiedzi na tegorocznym E3, gracze nie do końca wiedzieli czy Shadow of the Colossus na PlayStation 4 to kolejny remaster czy też remake. Prezes Sony, Shuhei Yoshida rozwiał jednak wątpliwości w wywiadzie udzielonym Famitsu. Jednocześnie wyszło na jaw, że zabraknie nowej zawartości względem oryginału - nie pojawi się więc żadna zawartość, która ostatecznie nie trafiła do ostatecznej wersji na PlayStation 2.

To remake. Zawartość gry będzie taka sama jak w oryginalnej wersji, ale wszystkie składniki zostaną stworzone od nowa. Stwierdziliśmy, że lepiej obrać ten kierunek i dostosować grę do ery PlayStation 4. (...) Preferencje graczy odnośnie sterowania zmieniły się z czasem, dlatego pracujemy nad zmodernizowaniem tego aspektu.

Shadow of the Colossus ma pojawić się w 2018 roku, ale na ten moment nie znamy dokładnej daty premiery. Tymczasem podrzucamy zwiastun ujawniony na tegorocznym E3.

Pierwszy zwiastun Shadow of the Colossus z E3 2017

 

bluepoint games e3 2017 playstation 4 shadow of the colossus Sony Interactive Entertainment