Newsy Sebastian Kasparek
03.08.2017 18:36
| PS4 |
Uncharted to coś więcej niż Nathan Drake
Uncharted: Zaginione Dziedzictwo w bazie gier
Uncharted to coś więcej niż Nathan Drake

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo doczekało się naprawdę ciekawego materiału, na którym twórcy opowiadają o swojej grze. Pożegnajcie się z Nathanem Drake'iem i przygotujcie na kobiety duet, który go zastąpi

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo zostało ukończone i dotrze do nas już w tym miesiącu. Twórcy z Naughty Dog szykują się do premiery i nagrali dla fanów specjalny materiał. Możemy na nim posłuchać jak powstała ostatnia odsłona serii, nad którą pieczę sprawują ojcowie marki.

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo - jak wypada wersja na PlayStation 4 Pro?

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo narodziło się jako mniejsza gra i dodatek w stylu "Left Behind" do The Last of Us. Na szczęście dla graczy ambicje studia były zbyt wysokie. Przygotowywana opowieść ponownie napędzana była poprzez fabułę, a na jej opowiedzenie trzeba po prostu czasu. Dopisując oraz więcej historii projekt rozrósł się do miana pełnoprawnej gry starczającej nawet na 10 godzin zabawy. 

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo - materiał zza kulis

Twórcy twierdzą także, że Uncharted to coś więcej niż Nathan Drake. Chociaż bohater ma milionów fanów na całym świecie to jego przygoda dobiegła już końca. Nastał więc czas na Chloe i Nadine. Kobiecy duet ma nadać świeżość narracji, a ich odmienne charaktery przełożą się na wiele nieszablonowych sytuacji. Widać to już w samej motywacji protagonistek. Nadine jest chciwa i na skraju bankructwa, więc ta wyprawa podyktowana jest głównie wizją zarobku. Dla Chloe jest to jednak bardziej osobista sprawa i twórcy widzą w tym sposobność do eksponowania jej przeszłości.

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo zaoferuje wszystkie ikoniczne elementy rozgrywki z Uncharted 4: Kres Złodzieja. Wróci więc korzystanie z liny, zjeżdżanie po śliskich powierzchniach oraz prowadzenie pojazdów. Całość wprowadzi też kilka rzeczy od siebie i ma prezentować jakość godną miana pełnoprawnej piątej odsłony serii.

Premiera Uncharted: Zaginione Dziedzictwo odbędzie się dnia 22 sierpnia.

Źródło: YouTube (PlayStation EU)