Newsy Sebastian Kasparek
08.08.2017 18:11
|
Ubisoft otwiera nowe studio do prac nad grą Avatar
Ubisoft otwiera nowe studio do prac nad grą Avatar

Ubisoft Stockholm zostało powołane do życia i zajmie się produkcją nowych gier. Producent będzie współpracował z twórcami The Division i pomoże w pracach nad zapowiedzianą grą Avatar.

Avatar to od studia Ubisoft to nadal wizja odległej przyszłości. Wiemy, że firma nie wyda gry przed premierą drugiej części filmu, która jest zaplanowana na 2020 rok. Za produkcję odpowiadać ma studio Massive Entertainment, które dostarczyło graczom The Division. Ekipa nie będzie jednak pracować w samotności.

Avatar od Ubisoft pojawi się na rynku dopiero za kilka lat

Ubisoft rozrasta się i powołuje do życia nowe studio gier znajdujące się w Szwecji, a dokładnie w Sztokholmie. Liderem zespołu został Patrick Bach, który wcześniej pełnił funkcję kierownika w studiu DICE. Zadaniem nowo powstałej grupy będzie praca nad nowymi projektami kategorii AAA oraz współtworzenie z Massive Entertainment gry na podstawie uniwersum Avatar. Wiemy, że Ubisoft Stockholm celuje w liczbę 100 pracowników.

Ubisoft Stockholm - nowe studio gier

Massive Entertainment nadal poszukuje nowych pracowników i pragnie zwiększyć ich ilość do 200 osób. Tym samym Ubisoft stworzy aż 300 dodatkowych miejsc w pracy w Szwecji. Nadchodzący Avatar ma powstać w oparciu o autorską technologię Snowdrop, którą opracowano na potrzeby The Division. W projekt zaangażowany jest sam James Cameron, chociaż nie wiemy w jakim stopniu.

avatar playstation 4 ubisoft ubisoft stockholm wideo
Źródło: https://blog.ubi.com/ubisoft-expands-nordic-presence-patrick-bach-lead-stockholm-studio/