Newsy Krzysiek Kalwasiński
11.08.2017 14:56
| PS4 |
Gran Turismo Sport - inspirujące zwiastuny z zawodowymi kierowcami
Gran Turismo Sport w bazie gier
Gran Turismo Sport - inspirujące zwiastuny z zawodowymi kierowcami

Gran Turismo Sport to kolejna propozycja od słynnego Polyphony Digital. Tym razem PlayStation chce nas zachęcić do gry sukcesami innych - czyli tych, którzy z graczy stali się zawodowymi kierowcami dzięki GT Academy.

Gran Turismo Sport zapowiada się bardzo dobrze. Deweloperzy z Polyphony Digital obiecują najlepszy model jazdy, który zadowoli zarówno niedzielnych graczy (dzięki asystom) oraz graczom szukającym realizmu. Oprócz tego pojawi się wiele innych ciekawych elementów: rozbudowany tryb fotograficzny, bogate centrum aut z muzeum i duży wybór samochodów. Choć gra skupia się na aspekcie sportowym, nie zabraknie kariery dla jednego gracza, ale ten ma się różnić z tym co widzieliśmy w poprzednich odsłonach. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że w grze nie będzie mikrotransakcji, ale lista samochodów (mająca wzrosnąć do liczby ponad 500) będzie zwiększana poprzez płatne i darmowe DLC.

Gran Turismo Sport bez mikrotransakcji

Przed premierą Gran Turismo 5 założone zostało GT Academy - dokładniej mówiąc stało się to w 2008 roku. To miejsce, które daje szansę pasjonatom motoryzacji stać się zawodowym kierowcą. Jeszcze przed premierą Gran Turismo Sport możemy posłuchać jak się to stało od samych osób, którym się to przydarzyło. Opowiadają jak z gracza przesiadującego po nocach przy każdej z kolejnych odsłon Gran Turismo stali się zawodowymi kierowcami, dzięki udaniu się na Akademię organizowaną przez Nissana i PlayStation. Sam Kazunori Yamauchi w branży znany jest w uczestnictwa w wyścigach.

Gran Turismo Sport - Lucas Ordonez opowiada o tym jak GT Academy rozpoczęło jego karierę

Gran Turismo Sport - Jann Mardenborough opowiada o tym jak GT Academy rozpoczęło jego karierę

Gran Turismo Sport - Ricardo Sanchez opowiada o tym jak GT Academy rozpoczęło jego karierę

Gran Turismo Sport - Bryan Heitkotter opowiada o tym jak GT Academy rozpoczęło jego karierę

Gran Turismo Sport pojawi się 18 października tego roku. Dotychczas wybrani gracze mogli przetestować model jazdy w trybie Sport, który skupiał się wyścigach sieciowych. Odbywały się na przestrzeni trzech wybranych godzin codziennie, ale poza tymi godzinami można było jeździć na wybranych torach. Twórca serii wspomniał, że przed premierą mogą pojawić się kolejne testy, które zaoferują do przetestowania znacznie więcej zawartości.