Newsy Sebastian Kasparek
11.08.2017 18:48
| PS4 |
Assassin's Creed Origins. Drastycznie odświeżony system walki i areny
Assassin's Creed Origins w bazie gier
Assassin's Creed Origins. Drastycznie odświeżony system walki i areny

Assassin's Creed Origins otrzyma nowy system walki. Ten w końcu będzie wymagał od graczy zaangażowania i opanowania pewnych umiejętności - pożegnajcie się z ciągłym wciskaniem kontry.

Assassin's Creed Origins ma nadać drugie życie serii. Twórcy wracają po roku przerwy, aby tym razem przedstawić fanom istną rewolucję cyklu. Trafimy do starożytnego Egiptu, gdzie poznamy początki zakonu tytułowych zabójców. Nowe środowisko to ledwie jedna zmiana z całego szeregu nowości.

Assassin's Creed Origins walczy o drugie życie dla serii

Assassin's Creed Origins odmieni sporo aspektów rozgrywki. Ostatnio mogliśmy podziwiać długi fragment z jednej misji. Ta pozwoliła rzucić okiem na nowy system rozwoju bohatera, któremu znacznie bliżej do gier RPG niż poprzednich odsłon serii. Teraz pora na walkę, bo i ten element był dosyć prostacki i wymagał radykalnych zmian, aby zainteresować nowe grono osób.

Assassin's Creed Origins - spojrzenie na system walki i arenę

Zapomnijcie o ciągłym spamowaniu kontry i oglądaniu nudnych animacji egzekucji. System walki nabierze dynamiki i pozwoli w końcu wyprowadzać normalne serie ataków. Otrzymamy szereg nowych narzędzi do stosowania podczas pojedynków. Szybkie uniki, korzystanie z tarczy, ataki silne i słabe łączone w serię combo. Wygląda to naprawdę ciekawiej i dużo lepiej niż w dotychczasowych odsłonach cyklu. Starcia będą dzięki temu bardziej wymagające i różnorodne.

Assassin's Creed Origins zaoferuje cztery odmienne kategorii broni. Zaprezentowano to na różnych rodzajach łuków, które będą pełniły odmienne funkcje zależnie od panującej sytuacji. Dodajcie do tego obowiązkowe elementy RPG i rozwijanie statystyk, a otrzymacie naprawdę szeroki wachlarz ataków.

Jedną z nowych aktywności będą areny. Te rozsiane będą po całym świecie i pozwolą wziąć udział w wymagających pojedynkach z potężnymi gladiatorami. Będzie to świetna okazja, aby przetestować wszystkie niuanse bardziej złożonego systemu walki gry.

Assassin's Creed Origins - Egipt i walka

Assassin's Creed Origins zadebiutuje na rynku w dniu 27 października.

assassin's creed origins playstation ubisoft Ubisoft Montreal wideo
Źródło: YouTube (IGN)