Newsy Paweł Musiolik
13.08.2017 11:28
| PS4 |
Gnomageddon - skasowana gra Sony w którą nie zagramy
Gnomageddon - skasowana gra Sony w którą nie zagramy

Gnomageddon miało być trzecioosobową grą akcji w stylu MOBA w której walczylibyśmy krasnalami ogrodowymi. Miało, bo w grę nigdy nie zagramy po tym, jak została po cichu skasowana.

O Gnomageddon pisaliśmy pierwszy raz prawie dwa lata temu gdy Sony rejestrowało markę w urzędzie patentowym. Od tego czasu mieliśmy kilka większych imprez growych, ale o tytule nigdy oficjalnie nie usłyszeliśmy. I już nie usłyszymy, bo jak się okazało - tytuł został skasowany zanim w ogóle został pokazany światu. Dowiedzieliśmy się tego z materiału wideo pochodzącego z kanału DidYouKnowGaming.

Gnomageddon tworzone było przez drugie studio w Sony San Diego (głównie seria MLB). Prototyp gry powstał w trakcie jednego z wewnętrznych game jamów, gdzie z pomysłami i projektami przychodzili sami deweloperzy. W trakcie prac nad Kill Strain, równolegle prowadzono te związane z Gnomageddon. Gra miała być trzecioosobową produkcją akcji w stylu MOBA w której walczylibyśmy krasnalami ogrodowymi. Pomysł spodobał się szefostwu studia, a także w późniejszym etapie (gdy powstał prototyp) także reszcie deweloperów. Postanowiono więc grze dać zielone światło.

Gnomageddon - skasowany projekt Sony

Dlaczego jednak gra została skasowana? Tutaj winne jest po części samo studio San Diego, Sony oraz...Kill Strain. Jak wiecie, projekt darmowej gry a'la MOBA z mutantami został zabity po kilku miesiącach obecności na rynku. Gdy gra była w zamkniętej becie, Sony postanowiło przenieść dużą grupę ludzi pracujących nad Gnomageddon by ratować Kill Strain. Niestety jak historia pokazała - nie wyszło i projekt skasowano, podobnie jak inne inicjatywy F2P z którymi Sony dało sobie spokój.

Niestety dla Gnomageddon, ekipa zajmująca się innymi projektami poza MLB The Show została rozwiązana i zwolniono kilkudziesięciu pracowników uznając, że studio San Diego musi skupić się na dochodowej grze baseballowej jeśli chce przetrwać. Tak więc gra o krasnalach ogrodowych umarła zanim ujrzała światło dzienne.

Źródło: DidYouKnowGaming?@YT