Newsy Daniel Stroński
19.08.2017 10:00
| PS4 |
Przegląd gier niezależnych #22 - Mages of Mystralia, Children of Morta, The Solus Project i wiele więcej
Mages of Mystralia w bazie gier
Przegląd gier niezależnych #22 - Mages of Mystralia, Children of Morta, The Solus Project i wiele więcej

W naszym serwisie poświęcamy miejsce wszystkim grom, które zmierzają na konsole Sony, lecz przy natłoku tych mniejszych produkcji, łatwo jest zgubić gdzieś po drodze niektóre zapowiedzi. Dlatego też powstały krótkie weekendowe przeglądy gier niezależnych i tych od mniejszych wydawców.

Mages of Mystralia

Niezależna przygoda młodej czarodziejki o imieniu Zia, która odkryła w sobie talent magiczny i ruszyła w podróż pełną przygód. Deweloper zadbał o system autorskich zaklęć, które każdy gracz stworzy według własnych upodobań. Twórcy podzielili się tym razem szczegółami na temat trybu Archmage. Będzie to poziom trudności dla hardcore'owców, lecz twórcy nie poszli na łatwiznę, zwiększając tylko siłę przeciwników. Znajdziemy tam nowych oponentów i nowe podejście do walki ze strony wroga, a także utrudnione zagadki logiczne.

Premiera w przyszłym tygodniu, 22 sierpnia.

Mages of Mystralia - zwiastun

 

Songbringer

Losowo generowane RPG umiejscowione 13 tys. lat przed naszą erą. Bohater Roq biega z gołą klatą, przemierzając galaktykę wzdłuż i wszerz, przy okazji przypadkiem budząc do życia starożytną Złą Armię. A jak już się zbudziło, to trzeba ją powstrzymać. Tutaj do dyspozycji dostaniemy nanomiecz, kapelusz działający jak bumerang, duchowe miecze do rzucania i całą masę bomb. Wszystko to z możliwością kooperacji dla dwóch graczy.

Premiera planowana jest na przyszły miesiąc, 5 września.

Songbringer - zwiastun

 

Children of Morta

Hack 'n' slash oparty o zasady roguelike'a. Pixel-artowa przygoda stawiająca na wzruszającą opowieść o rodzinie Bergsonów. Ci od pokoleń strzegą wielkiej góry Morty, lecz tym razem staną w obliczu zagrożenia, jakiego dotąd nie znali. W kwestii rozgrywki standard dla gatunku - siekanina na losowo generowanych mapach, kilka bohaterów prezentujących odmienne style gry i system wytwarzania przedmiotów.

Gra trafi do sprzedaży w pierwszej połowie 2018 roku.

Children of Morta - zwiastun

 

Original Journey

Kosmiczny platformer akcji o wyjątkowej oprawie graficznej. Jako Rookie trafiamy na obcą planetę, gdzie toczymy walki z użyciem dział laserowych, skaczemy po platformach i ścigamy się po losowo generowanych wyspach. Równie losowi są przeciwnicy i skarby, jakie tu znajdziemy. Nasz bohater potrafi także budować i stawiać działka, które pomogą przy większych hordach. W zestawie systemy wytwarzania przedmiotów i ulepszania pancerza protagonisty.

Premiera planowana jest na pierwszą połowę 2018 roku.

Original Journey - zwiastun

 

The Solus Project

VR-owa podróż w nieznane, by odszukać nowe miejsce do życia dla ludzkości. Jesteśmy więc ostatnią nadzieją dla naszego gatunku. Tradycyjnie był wypadek i straciliśmy łączność z bazą. Opuszczeni na niebezpiecznej planecie, staramy się przetrwać i znaleźć odpowiedź na pytanie - czy nasz gatunek tu przetrwa? I co skrywa to miejsce?

Gra planowana jest na 18 września tego roku i już teraz można złożyć zamówienie przedpremierowe w PS Store w cenie 84 zł (67,20 zł PS+).

The Solus Project - zwiastun

 

Escapist 2 pokazuje więzienia

Escapist 2 powraca ze swoim oryginalnym pomysłem na symulator ucieczki z więzienia. Zrobimy to poprzez udawanie grzecznego więźnia i szykowanie narzędzi w bogatym systemie wytwarzania przedmiotów. Pomogą nam też znajomi - do czterech graczy naraz. Nowy zwiastun przedstawia nowe zakłady karne.

Escapist 2 - zwiastun z więzieniami

 

Borealys Games Children of Morta Escapist 2 Mages of Mystralia Original Journey Przegląd gier niezależnych Songbringer the solus project wideo
Źródło: informacje prasowe