Newsy Krzysiek Kalwasiński
21.08.2017 15:23
| PS4 |
Fear Effect Reinvented - powstaje remake świetnego klasyka
Fear Effect Reinvented w bazie gier
Fear Effect Reinvented - powstaje remake świetnego klasyka

Fear Effect Reinvented to remake kultowego klasyka znanego z PlayStation One. Fani mogą zacierać ręce, bo szykuje się wierny oryginałowi remake z nowymi rozwiązaniami w mechanice i współczesną grafiką.

Fear Effect cieszyło się w swoim czasie wielką popularnością. Ciekawe spojrzenie na rozgrywkę, seksowne bohaterki i wyjątkowa, rysunkowa grafika zadowoliły wielu graczy na całym świecie. Gra osiągnęła duży sukces, bo rozeszła się w niemal milionie egzemplarzy co w tamtym czasie było bardzo dobrym wynikiem. Po tym powstała kolejna część, ale niestety następnej zadebiutować na PlayStation 2 się nie udało. Sytuację uratowało Square Enix Collective i deweloper Sushee, który zajął się stworzeniem nowej odsłony o nazwie Fear Effect Sedna.

Fear Effect Sedna sfinansowany na Kickstarterze

Fear Effect Sedna to całkowicie nowa część, twórcy uznali więc, że nowych graczy dobrze byłoby wprowadzić w uniwersum gry za sprawą remake'u. Wydawca jest pod wrażeniem pracy dewelopera, więc zgodził się na stworzenie nowej wersji. Stąd Fear Effect Reinvented. Drugą rzeczą, która pozytywnie wpłynęła na odbiór pomysłu, jest też wielka popularność Crash Bandicoot N. Sane Trilogy czy wcześniejszego Resident Evil Remake. Wychodzi na to, że gracze lubią powracać do klasyków w nowej wersji (sam potwierdzam), więc należy dać w tym temacie coś od siebie.

Odpowiednia umowa już została podpisana, więc prace idą pełną parą. Fear Effect Reinvented ma zachować wierność oryginałowi jeśli chodzi o fabułę, ale w temacie rozgrywki możemy spodziewać się wielu zmian. Osoby, które grały w oryginalne Fear Effect wiedzą, że gra z taką mechaniką nie pobiłaby dzisiaj rekordów sprzedaży. Ustalona z góry perspektywa i nieco skomplikowane sterowanie czyniły grę dość trudną. Dlatego nowa wersja będzie miała o wiele przystępniejszą mechanikę, choć perspektywa kamery ma być bardzo podobna. O zmianach w grafice nie muszę chyba wspominać - kierunek w jakim chcą pójść twórcy możecie sprawdzić poniżej na pierwszej zajawce.

Fear Effect Reinvented - zapowiedź nowej wersji klasyka

Square Enix Collective cieszy się z podjętej inicjatywy i wierzy, że gra osiągnie wysoką popularność. Więcej szczegółów mamy poznać jutro, ale na ten moment wiadomo, że gra pojawi się w 2018 roku. Według oceny zarządu, remake pozytywnie wpłynie na sprzedaż znacznie mniejszego projektu, czyli Fear Effect Sedna.

Fear Effect Reinvented forever entertainment playstation 4 Square Enix Collective sushee wideo
Źródło: http://www.gamesindustry.biz/amp/2017-08-21-why-square-enix-collective-is-resurrecting-fear-effect