Newsy Daniel Stroński
12.09.2017 22:22
|
Rewelacyjne figurki Solid Snake'a za kosmiczne pieniądze
Metal Gear Solid Metal Gear Solid V: The Phantom Pain w bazie gier
Rewelacyjne figurki Solid Snake'a za kosmiczne pieniądze

Metal Gear Solid ma wielu oddanych fanów, którzy są skłonni wydawać setki dolarów na kolekcjonerskie figurki z bohaterem serii. I dobrze, że ma, bo ceny najnowszych (pięknych) figurek są przerażająco wysokie!

Znana firma tworząca figurki z bohaterami z gier wideo First 4 Figures nie tak dawno prezentowała swojego Crasha Bandicoota, a teraz pokazała Solid Snake'a w kilku wersjach. W bardzo, ale to bardzo drogich wersjach. Przygotowano nawet godzinny film z omówieniem tworzenia takich kosztownych perełek kolekcjonerskich.

Tak tworzy się figurkę Crasha Bandicoota

Statuetka Solid Snake'a zajęła firmie dziewięć lat, przy czym w trzy lata udało się zaprojektować widoczne na zdjęciach w galerii efekty. Twórcy próbowali uchwycić w niej zamysł serii, a więc ciche eliminowanie przeciwników i krycie się za przeszkodami. Wyglądający zza rogu Snake ma w gotowości pistolet z tłumikiem. Możemy go nawet podziwiać w sposób, w jaki byłby widoczny dla swoich przeciwników - z widoczną zza przeszkody częścią twarzy i pleców. Do tego kręcąca się skrzynka na amunicję (41:40 na filmiku poniżej), który zasilany jest baterią ładowaną u podstawy figurki przez kabel USB.

Całość wykonana jest z tworzywa sztucznego polystone, a wymiary to 380x220x440 mm. Niemal półmetrowy Snake w kilku wersjach dostępny jest na oficjalnej stronie producenta i właśnie ruszyła możliwość składania zamówień przedpremierowych. Nie jest to jednak tania impreza. Za jedną z widocznych wyżej opcji zapłacimy aż $524.99 (~1,900 zł), zaś komplet wszystkich trzech wyniesie nas $1,399.99 (~5,000 zł). Premiera planowana jest na trzeci kwartał 2018 roku.

First 4 Figures - tworzenie figurki Solid Snake'a

 

figurki first 4 figures hideo kojima konami Konami Computer Entertainment Japan metal gear solid playstation
Źródło: https://www.first4figures.com/collectibles/metal-gear-solid.html?acc=33e75ff09dd601bbe69f351039152189