Newsy Sebastian Kasparek
06.12.2017 17:59
| PS4 |
Tekken 7 najpopularniejszą grą w serwisie Twitter 2017 roku
Tekken 7 w bazie gier
Tekken 7 najpopularniejszą grą w serwisie Twitter 2017 roku

Tekken 7 w Wielkiej Brytanii jest grą niezwykle popularną. O bijatyce dyskutuje się na tyle dużo, że tytuł może się pochwalić mianem najczęściej przytaczanej gry wideo 2017 roku w serwisie Twitter. 

Tekken 7 to istny powrót króla w wielkim stylu. Gra chociaż nie jest pozbawiona istotnych wad, to zebrała na świecie bardzo wysokie oceny i została doceniona przez społeczność graczy. Tytuł sprzedaje się wyśmienicie i dużo lepiej od oczekiwań wydawcy. Sukces finansowy to jednak nie wszystko. Fani również są zadowoleni z produkcji i bardzo chętnie dyskutują o niej w serwisach społecznościowych.

Tekken 7 może otrzymać więcej DLC i klasyczne postacie

Według badań Tekken 7 to gra, o której najchętniej dyskutowali gracze z UK w 2017 roku za pośrednictwem portalu Twitter. Zbieranie danych trwało trzy ostatnie lata i zostało wykonane przez firmę Currys PC World. Kilka ciekawszych wniosków prezentuje się następująco:

  • Zachowanie i kultura graczy na Twitterze wypada niesamowicie pozytywnie
  • 33% tweetów o grach z trzech ostatnich lat zostało napisanych przez kobiety
  • W 2016 roku Minecraft zaliczyło wzrost popularności o 190%. Mario Kart o 95%, a Wacraft o 13%. Spadek zanotowała seria FIFA, Grand Theft Auto i Call of Duty.

Tekken 7 może się pochwalić wynikiem 1.9 miliona tweetów i mianem najczęściej przytaczanej gry. To dobra wiadomość ukazująca, że gra cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem i żywą społecznością.

W przyszłym roku do pozycji trafi Noctis z Final Fantasy XV, a twórcy wspominają o dalszym rozwoju swojej bijatyki. Fani bijatyk mają na co czekać.

Tekken 7 - zwiastun ukazujący postać Noctisa z Final Fantasy XV

bandai namco namco bandai playstation 4 Tekken 7 twitter wideo
Źródło: http://tekkengamer.com/2017/12/06/study-finds-tekken-tweeted-game-uk-2017-1-9-million-tweets/