Newsy Paweł Musiolik
12.12.2017 09:33
| PS4 |
Nowy Battlefield to Bad Company 3?
Nowy Battlefield to Bad Company 3?

Battlefield: Bad Company 3 to jedna z tych gier na którą czekają fani. Najnowsza plotka wskazuje, że DICE faktycznie pracuje nad tym tytułem i ten pojawi się w 2018 roku.

Ostatnio informowaliśmy, że nowy Battlefield pojawi się jesienią 2018 roku. Nie mieliśmy jednak jakichkolwiek informacji, które wskazywałyby czy będzie to kolejna odsłona głównej serii, czy EA może pokusi się o wypuszczenie spin-offu. Dzisiaj z dawką plotek przychodzi AlmightyDaq, który zdradził wiele potwierdzonych później informacji na temat Battlefield 1. Więc możemy zakładać, że jakieś dojścia do DICE ma.

Battlefield 1 gotowe na premierę trzeciego DLC. Lista zmian aktualizacji 1.17

Według niego, przyszłorocznym Battlefieldem będzie Bad Company 3, które osadzone ma zostać w trakcie i po konflikcie wietnamskim, nie będzie jednak brał pod uwagę Zimnej Wojny, oraz nie będzie wierny z historycznymi realiami. Mapy w grze mają być mniejsze od tego co jest chociażby w Battlefield 1, co ma przełożyć się na bardziej intensywne rundy i bardziej oszlifowaną rozgrywkę przypominającą raczej starcia w Bad Company czy mapy z Battlefielda 3 (Wielki Bazar). O trybach też wspomniał, mają się pojawić:

  • Podbój
  • Szturm
  • Operacje
  • Dominacja
  • TDM
  • nienazwany tryb 5 na 5

Gra ma skupić się mocniej na dostosowaniu żołnierza i sprzętu, bardziej nawet niż Battlefield 4 oferował. Broń ma być z okresu Zimnej wojny i konfliktu w Wietnamie, pojazdy również wrócą - czołgi, LAV-y i helikoptery. Do tego całość ma mieć większe tempo rozgrywki i mocniej stawiać na umiejętności gracza.

Według AlmightyDaqa, gra zostać ma pokazana w trakcie E3 2018 na EA Play. Samo Electronic Arts plotki nie skomentowało, więc musimy wszystkie te informacje brać z pewnym dystansem. Niemniej - jak oceniacie taką - potencjalną - zapowiedź?

battlefield: bad company 3 dice electronic arts playstation 4
Źródło: http://mp1st.com/news/rumor-battlefield-2018-to-be-battlefield-bad-company-3