Newsy Krzysiek Kalwasiński
15.12.2017 09:32
| PS4 |
PlayStation 4 zwyciężyło listopad w USA
PlayStation 4 zwyciężyło listopad w USA

PlayStation 4 według danych pochodzących od analityków z NPD zwyciężyło jedne z najgorętszych okresów w roku, czyli Czarny Piątek. Jeśli chodzi o gry, na topie jest Call of Duty WW2.

PlayStation 4 wraca na pozycję najpopularniejszego sprzętu do grania. Przez jakiś czas liderem było Nintendo Switch, ale zmieniło się to w tegorocznym listopadzie. Miniony Czarny Piątek był najlepszy w historii całego PlayStation. Promocje dały też drugie życie Gran Turismo Sport.

Miniony Czarny Piątek był najlepszy w historii Sony

PlayStation 4 okazało się najpopularniejszym sprzętem nie tylko podczas Czarnego Piątku, ale również na przestrzeni całego listopada. Konsola sprzedała się w największej ilości sztuk, ale więcej zarobiło na siebie Xbox One z uwagi na wyższą cenę sprzętu. Jeśli chodzi o ogólną sprzedaż, to w stosunku do tego samego okresu w zeszłym roku, wzrosła o 30%. Samego PS4 sprzedało się więcej niż kiedykolwiek wcześniej od momentu debiutu konsoli.

NPD: wyniki sprzedażowe w USA

Jeśli chodzi o najlepiej sprzedające się gry, to na szczycie jest Call of Duty WW2. Na drugiej pozycji znajduje się Star Wars Battlefront 2, a podium zamyka Assassin's Creed Origins.

 1. Call of Duty WW2
 2. Star Wars Battlefront 2
 3. Assassin's Creed Origins
 4. NBA 2K18
 5. Madden NFL 18
 6. Super Mario Oddyssey
 7. FIFA 18
 8. Need for Speed Payback
 9. Destiny 2
 10. Pokemon Ultra Sun
 11. Pokemon Ultra Moon
 12. Śródziemie: Cień Wojny
 13. Grand Theft Auto V
 14. The Sims 4
 15. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 16. Mario Kart 8
 17. Wolfenstein 2: The New Colossus
 18. South Park: The Fractured But Whole
 19. WWE 2K18
 20. Just Dance 2018

W zestawieniu wzięto pod uwagę sprzedaż pudełek i egzemplarzy cyfrowych. Wyjątkami są gry Bethesdy, Nintendo oraz Destiny 2, które nie zawiera danych z Battle.net.

playstation 4 ps4
Źródło: https://www.dualshockers.com/npd-ps4-wins-november/