Newsy Jakub Barwiak
15.12.2017 13:06
|
Prezes Disneya o rozszerzeniu MCU
Prezes Disneya o rozszerzeniu MCU

Transakcja między Disneyem i Foksem zmieni branżę rozrywki w stopniu niezwykle znaczącym. Jednym z jej elementów jest przejęcie praw do postaci ze świata X-Men.

Prawa do postaci Marvela są z pewnością jednym z mniej istotnych elementów transakcji między Disneyem a Foksem, z perspektywy obu korporacji. Jednak to właśnie ten temat najbardziej rozgrzewa fanów popkultury. W czasie rozmowy z inwestorami Bob Iger – prezes Disneya – poruszył ten temat.

Co dalej z Deadpoolem?

Mamy możliwość rozszerzyć ikoniczne marki o nowe pokolenia fanów, tak jak zrobiliśmy to z Marvelem i Gwiezdnymi Wojnami. Patrzymy również na rozszerzenie MCU o X-Men, Fantastyczną Czwórkę i Deadpoola.

O ile dołączenia X-Men i Fantastycznej Czwórki do MCU można było się spodziewać, tak wymienianie Deadpoola w tym kontekście wydaje się być całkiem zaskakujące. Przygody pyskatego najemnika nie do końca zgrywają się z obecną tonacją MCU. Być może jednak sposobem na to będzie osobna linia filmów z uniwersum Marvela, przeznaczona dla widzów dorosłych.

Z pewnością obserwowanie, jak Disney poradzi sobie z Fantastyczną Czwórką i X-Men będzie ciekawe. Czy pomoże to uniwersum Marvela zawędrować na nowe tory? Czy też będzie to bardziej przedłużenie obecnej koncepcji tego świata? Tego dowiemy się jednak najpewniej, najwcześniej za kilka miesięcy, gdy cała transakcja będzie dobiegać końca.

20th century fox Disney marvel x-men
Źródło: https://screenrant.com/disney-ceo-x-men-fantastic-four-mcu/