Newsy Daniel Stroński
29.12.2017 02:32
| PS4 |
Playerunknown's Battlegrounds. Twórca chce wydać grę na PlayStation 4, gdy będzie ukończone
PlayerUnknown's Battlegrounds Fortnite w bazie gier
Playerunknown's Battlegrounds. Twórca chce wydać grę na PlayStation 4, gdy będzie ukończone

Playerunknown's Battlegrounds jest niebywale popularne na pecetach i Xboksach, ale gra nigdy nie wyszła na PS4 (chociaż my mamy Fortnite'a!). Czy ta sytuacja się zmieni?

Playerunknown's Battlegrounds zdobyło ogromną popularność przez swoje proste, ale wyjątkowo wciągające założenia - setka graczy zostaje wyrzucona bez niczego na ogromny kawał terenu, gdzie każdy próbuje zdobyć broń i inne przydatne przedmioty, by zabić resztę, zostając ostatnią żyjącą osobą. Pomysł podchwycili twórcy Fortnite, tworząc i rozwijając darmowy tryb Battle Royale w swojej grze, który cieszy się ogromną popularnością.

Fortnite przekroczyło próg 20 milionów graczy

Fani obu gier nieustannie kłócą się, która jest lepsza, ale posiadacze konsol Sony mają dostęp tylko do jednej z nich. Czy PUGB zawita na PlayStation 4? Cóż, Microsoft chciałoby zachować grę na konsolową wyłączność, ale deweloper planuje objąć znacznie więcej platform. Chang Han Kim, szef PUGB Corp., opisał sytuację następującymi słowami:

Rynek konsolowy w Japonii jest 10-krotnie większy [niż w Chinach - dop. red.] i jego większość stanowią posiadacze konsol PlayStation. [...] Gra będzie na wyłączność dla Xboksa One jeszcze przez jakiś czas i na razie chcemy oddać dokończoną wersję naszej gry na tę konsolę. Jeśli tylko nadarzy się ku temu okazja, ostatecznie chcemy, by gra dostępna była na każdej platformie.

Oczywiście konsolowa wersja gry wciąż jest we wczesnym dostępie, co nie do końca gra z polityką Sony:

Steamowy Early Access czy Game Preview na Xboksie One są traktowane jako miejsce dla nieukończonych gier, więc nie ma aż takich restrykcji względem ich jakości. PlayStation traktuje zaś sprawę ostrzej. Były przypadki, gdzie produkcje potrzebowały dodatkowych 6 miesięcy zanim zostały wydane, mimo że były gotowe. Wciąż jesteśmy na etapie uczenia się poruszania się w środowisku konsolowym i poznawania gustów graczy. Pomyślimy nad innymi platformami po uporaniu się w pełni z wersją na XOne.

bluehole studio PlayerUnknown's Battlegrounds
Źródło: https://www.invenglobal.com/articles/3881/id-like-pubg-to-become-a-universal-media-franchise-ch-kim-the-ceo-of-pubg-corp