Newsy Daniel Stroński
09.01.2018 13:15
| PS4 |
God of War. Dlaczego Kratos nie potrafi skakać?
God of War w bazie gier
God of War. Dlaczego Kratos nie potrafi skakać?

God of War będzie się znacznie różniło od dotychczasowych odsłon serii. Sony Santa Monica chce sprawić, by debiut Boga Wojny na konsolach obecnej generacji był wyjątkowy. Balrog odpowiada, dlaczego Kratos nie może już skakać.

God of War nie jest restartem serii. Twórcy patrzą na swoją nadchodzącą grę jako kolejny rozdział w historii Kratosa. Oczywiście panteon greckich bogów zostanie zastąpiony przez postaci z mitologii nordyckiej, a znacznie starszy bohater będzie się teraz opiekował synem, ale to nie do końca wyjaśnia zmiany w samej rozgrywce.

Art of God of War. Ogromny artbook w przedsprzedaży

Kamera osadzona znacznie bliżej bohatera czy stałe towarzystwo syna pomagającego nam na odległość to zmiany, których dokonano, by lepiej skupić się na fabule i ojcowskiej relacji. Ograniczy to nieco widoczność podczas walki, lecz deweloper zapewnia, że miał to na uwadze projektując grę. A co z sekwencjami platformowymi? Tym razem nie dostaniemy przycisku odpowiedzialnego za skok. W rozmowie z magazynem GameInformer, Cory Balrog ujawnił co nieco na ten temat:

Na początku powiedziałem ekipie, że żaden stały element serii nie jest świętością, i od razu usłyszałem pytanie od Erika Williamsa [projektant gry - dop. red.], które brzmiało "okej, nawet skok?".

Według Williamsa nowe położenie kamery nie pasowałoby do Kratosa latającego po planszach przy pomocy podwójnych skoków. Balrog nie był co do tego przekonany, ale ostatecznie wyznaczył trzy filary gry - narrację, eksplorację i walkę - i konsekwentnie wytrwał w założeniu, że wszystko prócz tego może ulec zmianom.

Platformówkowe sekcje w nowym God of War odchodzą więc na bok. Cieszycie się z nowego kierunku dla serii, a może nie potraficie sobie wyobrazić nieskaczącego Kratosa?

Cory Balrog god of war playstation 4 Sony Interactive Entertainment sony santa monica
Źródło: http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2018/01/08/the-pitch-for-reimagining-god-of-war.aspx (5. minuta wywiadu)