Newsy Daniel Stroński
13.02.2018 13:14
| PS4 |
Assassin's Creed Origins. Więcej dodatków, mniej nowych odsłon
Assassin's Creed Origins w bazie gier
Assassin's Creed Origins. Więcej dodatków, mniej nowych odsłon

Assassin's Creed Origins wprowadziło serię na nowe tory i wygląda na to, że coroczny model wydawniczy idzie na stałe w odstawkę.

Assassin's Creed Origins jest punktem zwrotnym w asasyńskiej serii. Jeszcze do czasu średnio przyjętego AC Syndicate kolejne gry wychodziły co roku i często czuć było wtórność pomysłów. W przypadku ostatniej odsłony w Egipcie deweloper pozwolił sobie na dodatkowe 12 miesięcy produkcji, przez co w 2016 roku nie dostaliśmy nowej gry, za to dopracowane i odmienione Origins widnieje w topkach najlepszych gier ubiegłego roku. Okazuje się, że Ubisoft nie chce wykorzystać nowego schematu serii, by ponownie wydawać sequele każdego roku, a stawia raczej na dodatki. Oby tylko nie były takie jak ostatnie "The Hidden Ones", bo to rozszerzenie okazało się sporym zawodem.

I dlatego "The Hidden Ones" dostało u nas marne 4/10

O planach francuskiego wydawcy wiemy od redaktora serwisu Kotaku, który poinformował o wypowiedzi szefa Ubi:

Spytany o to, czy seria Assassin's Creed powróci do corocznego planu wydawniczego, szef Ubisoftu powiedział "Na razie skupiamy się na AC: Origins, które dostanie jeszcze kilka DLC. Będziecie zdumieni, co szykujemy dla ACO, ale to wszystko, co mogę powiedzieć.

Wygląda więc na to, że temat corocznych odsłon Assassin's Creed zostaje chwilowo porzucony na rzecz dodatków do Origins. Istotna jest tu liczba mnoga, bo póki co oficjalnie wiemy o tylko jednym nadchodzącym DLC "The Curse of the Pharaohs", które planowane jest na marzec.

Co to może oznaczać? Czym możemy być zdumieni? Na pewno nie mówimy tu o trybie sieciowym, a zwykłe dodatki nie zostałyby zapowiedziane w ten sposób. Być może pod koniec roku dostaniemy większe rozszerzenie, które przeniesie nas do Rzymu, a swoją zawartością nie będzie odbiegało od podstawki? Cóż, na razie czekamy na wspomniane DLC oraz dodatkowy tryb wycieczkowy (oprowadzanie przez ekspertów po świecie gry bez misji czy walk) i Nową Grę+.

assassin's creed origins playstation 4 ubisoft Ubisoft Montreal
Źródło: Twitter (@jasonschreier)