Publicystyka Daniel Stroński
28.02.2016
Easter eggi w Far Cry Primal
Far Cry Primal w bazie gier
Easter eggi w Far Cry Primal

Ubisoft jak to ma w zwyczaju, również do Far Cry Primal (PS4) wrzucił trochę easter eggów nawiązujących głównie do swoich gier. Zebraliśmy kilka z nich na które do tej pory trafiliśmy.

Far Cry: Oros Drift

Prehistoria nie jest jakimś szczególnie popularnym tematem w popkulturze, ale ciężko nie pomyśleć o wesołej rodzince Flintsonów, kiedy mówimy o codziennym życiu jaskiniowców. W kreskówce Fred i Barney oglądali mecze w telewizorze z kamienia, używali zwierząt jako budzika czy kosiarki, a także jeździli autem napędzanym siłą ich własnych nóg. Właśnie ten mobil znaleźć można w Far Cry Primal (PS4).

Kredo jaskiniowca

Seria Far Cry zaczyna być tworzona według powtarzanego schematu w różnych okresach – zupełnie jak Assassin’s Creed, również od Ubisoftu! Być może to nie było porównanie, o którym myśleli twórcy, umieszczając logo asasyńskiej serii w Primalu, ale cóż… sami się prosili.

Powrót do przyszłości

Gdyby nie mniejszy spin-off Far Cry® 3: Blood Dragon (PS3), Primal mógłby nigdy nie powstać. Poza tym tutaj nie ma dinozaurów, a tam były smoki – brakowało ogromnych szkieletów. To jeden z najciekawszych easter-eggów w grach w ogóle, a ukryto go w jaskini obok wodospadu. Co prawda nie podejdziemy do świecącego cudeńka, ale widoczki pierwsza klasa.

easter egg far cry primal playstation 4 publicystyka ubisoft Ubisoft Montreal